Dłoń trzymająca smartfon z wyświetlonym logo systemu operacyjnego "Android 15" na ekranie, w tle niewyraźne elementy biurowe oraz klawiatura laptopa.

Poznaliśmy nazwę kodową Android 15. Tradycji stanie się zadość

2 minuty czytania
Komentarze

Android 15 to jeszcze odległa pieśń przyszłości, ale prace nad kolejną wersją systemu oczywiście już trwają. O ile w oficjalnych materiałach promocyjnych, czy w powszechnie dostępnych informacjach na temat Androidów nie ma już żadnych wzmianek na temat „słodkości”, tak nazwy kodowe stosowane przez programistów wciąż trzymają się dawnych tradycji.

Nazwa kodowa Android 15 – kolejne lody

Pamiętajmy, że nazwy nawiązujące do deserów są po prostu przyjemną tradycją i nie mają szczególnego znaczenia. Dlatego też Android 15, który nosi nazwę kodową Vanilla Ice Cream (lody waniliowe), wcale nie musi nawiązywać do Androida 4 Ice Cream Sandwich. Dlatego wszelkie spekulacje, że system ten będzie równie rewolucyjny (dla przypomnienia – lodowa kanapka połączyła system dla tabletów i smartfonów w jedno) są na tym etapie bezzasadne. Dla przypomnienia, Android 14, na którego wielu z was niewątpliwie czeka, nosi nazwę kodową Upside Down Cake.

Wiadomość o nowej kodowej nazwie Android 15 została przekazana przez Mishaala Rahmana i TeamB58, którzy odkryli serię zmian kodowych w handlowym narzędziu Androida (Tradefed/TF) na stronie projektu Android Open Source (AOSP). Niestety, ale poza tym odkryciem nie ma szczegółowych informacji na temat tego, czego można oczekiwać po kolejnej aktualizacji Androida. Jednak spodziewanie się jakiejś większej rewolucji nie ma sensu. Android to od lat system dojrzały, przez co kolejne numerki wnoszą stosunkowo niewiele – przynajmniej jeśli porównamy zakres zmian do tych z pierwszych wersji systemu. 

A jeśli narobiłem Wam smaka tymi lodami, to podzielę się z Wami także filmem, który prezentuje chyba najprostszy sposób na lody waniliowe domowej roboty:

Źródło: XDA, YouTube, fot. Depositphotos/seemantaduttaskv/własne

Motyw