Przystawka smart TV – odmieni nawet stary telewizor. Nie tylko Google Chromecast!

Zaktualizowano

Xiaomi Mi TV Stick

Niedroga przystawka Smart TV, która sprawdzi się w podstawowych zastosowaniach.


Xiaomi Mi Box S

Bardziej wszechstronne urządzenie od Mi TV Sticka. Jest droższe, ale ma kilka dodatkowych atutów.


Google Chromecast 4

Jedna z najbardziej znanych przystawek. Zbiera świetne opinie wśród użytkowników.


Realme TV Stick

Kształtem przypomina Mi TV Sticka od Xiaomi. Jest jednak nieco bardziej zaawansowany.


Przystawka Smart TV – co to jest i jak działa?

Telewizory można podzielić na klasyczne urządzenia tego typu oraz nowoczesne Smart TV. Na sprzęcie z tej pierwszej kategorii nie możemy korzystać z aplikacji, oglądać filmów z YouTube’a, Netflixa i innych serwisów streamingowych, ani wyszukiwać treści w internecie. Teoretycznie da się to obejść, podłączając do telewizora komputer, ale zdecydowanie nie należy to do wygodnych rozwiązań. Telewizor wciąż nie nabędzie bowiem inteligentnych funkcji, a jedynie wyświetli na ekranie to samo, co komputer. Przystawka Smart TV w dużym uproszczeniu rozbudowuje możliwości zwykłego telewizora o funkcje znane ze sprzętów Smart TV. To niewielkie urządzenie zazwyczaj jest podłączane do portu HDMI w telewizorze, a sterować możemy nim za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Przystawka Smart TV to dobra opcja dla osób, które mają klasyczny telewizor w dobrym stanie i zamierzają z niego korzystać jeszcze przez dłuższy czas, lecz przeszkadza im brak inteligentnych funkcji.

Przystawka Smart TV – propozycje urządzeń

Wybraliśmy cztery przystawki do telewizorów, którymi warto się zainteresować i które nie kosztują wiele. Skupiliśmy się na urządzeniach posiadających system operacyjny i niezależny interfejs, dzięki czemu można z nich korzystać bardziej komfortowo.

Xiaomi Mi TV Stick

Xiaomi TV Stick 4K

Szukając przystawki Smart TV do 200 zł, warto rozważyć zakup Xiaomi Mi TV Sticka. Podczas często występujących promocji jest on dostępny niemal równo za taką kwotę. Maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez ten model to Full HD (1920 × 1080 px). Urządzenie posiada system Android TV, złącza HDMI i Micro USB, obsługuje łączność WiFi, Bluetooth 4.2 i Chromecast, a także pozwala korzystać z aplikacji takich jak YouTube, Netflix, Disney+, Amazon Prime Video. Przystawka ma 4-rdzeniowy procesor Cortex-A53, 1 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej. Obsługuje sterowanie głosowe.

Xiaomi Mi Box S

Fani chińskiej marki mogą również sprawdzić możliwości modelu Mi Box S. Jest on o 100 zł droższy od Mi TV Sticka, ale oferuje wyższą maksymalną rozdzielczość (4K i to w 60 kl./s). Do tego ma więcej pamięci operacyjnej (2 GB), co powinno pozwalać na bardziej płynne działanie. Podobnie jak Mi TV Stick, tak też Mi Box S posiada system Android TV, obsługuje sterowanie głosowe i pozwala korzystać z aplikacji popularnych serwisów streamingowych.

Google Chromecast 4

W bardzo podobnej cenie do Mi Boxa S można kupić też sprzęt od Google. Chromecast 4 ma minimalistyczny design i niewielkie wymiary. Obsługuje rozdzielczość 4K, ma 2 GB RAM-u i 4 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie w przeciwieństwie do Chromecasta 3 oferuje niezależny interfejs, posiada system Google TV. Nie zabrakło możliwości sterowania głosowego oraz obsługi aplikacji popularnych serwisów streamingowych. Zdarza się, że Chromecast 4 jest dostępny za mniej niż 200 zł. Tu jednak trzeba patrzeć na maksymalną rozdzielczość, bo z reguły tak niska cena Chromecasta 4 wynika z tego, że akurat chodzi o wersję Full HD.

Realme TV Stick

realme Smart TV Stick 4K przystawka TV

Przystawka od Realme obsługuje maksymalną rozdzielczość 4K. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Google TV. Posiada 2 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej. W specyfikacji znajdziemy także informacje o obecności WiFi, Bluetootha 5.0, Chromecasta, złącz HDMI i micro USB, a także obsłudze aplikacji popularnych serwisów streamingowych.

Niedroga przystawka Smart TV – podsumowanie

Jak widać, już ok. 300 zł wystarczy, by wzbogacić swój telewizor o funkcje znane z urządzeń Smart TV i cieszyć się niezależnym interfejsem oraz obrazem w 4K. Przyzwoite przystawki znajdziemy także w budżecie o ok. 100 zł mniejszym. Wtedy jednak musimy liczyć się z maksymalną rozdzielczością Full HD oraz często z mniejszą ilością pamięci RAM.

Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Motyw