google maps

Zmiany w Google Maps. Skorzystają zarówno piesi, jak i kierowcy

2 minuty czytania
Komentarze

Google Maps to usługa, która cały czas się rozwija. Teraz pojawiają się w niej trzy zmiany, które sprawią, że aplikacja będzie jeszcze lepiej dostosowana do potrzeb użytkowników. Dotyczy to pieszych, kierowców, jak i osób z niepełnosprawnościami.

Co nowego w Google Maps? Na te zmiany warto zwrócić uwagę

We wrześniu Google udostępniło funkcję wyszukiwania w trybie Live View, by umożliwić bardziej intuicyjne poznawanie okolicy. Jeszcze w listopadzie firma z Mountain View zamierza wprowadzać tę funkcję na urządzeniach z Androidem i iOS w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Paryżu, San Francisco oraz Tokio. Przykładowo, wybierając się do Nowego Jorku, po kliknięciu ikony aparatu w pasku wyszukiwania na telefonie zobaczymy sklepy i inne miejsca w pobliżu.

Wskazówki i strzałki wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną pokażą Wam, gdzie i w jakiej odległości są te miejsca, nawet jeśli nie znajdują się Waszym polu widzenia (np. w sytuacji, gdy sklep znajduje się za rogiem) […] Oprócz informacji o położeniu wyświetlonych miejsc możecie zobaczyć inne ważne informacje na ich temat: czy są otwarte, czy panuje tam duży ruch, jakie są ceny i jak oceniają je członkowie społeczności Map Google – wyjaśnia firma z Mountain View.

google maps
źródło: Google

Druga ze zmian w Google Maps przyda się posiadaczom aut elektrycznych. Od jakiegoś czasu w aplikacji można wyszukiwać stacje ładowania takich pojazdów. Teraz można dodatkowo użyć filtra Szybkie ładowanie, dzięki czemu wyświetlą się stacje z ładowarkami o minimalnej mocy 50 kW. Google w coraz to kolejnych krajach udostępnia również filtrowanie stacji ładowania samochodów elektrycznych pod kątem rodzajów wtyczki.

Ostatnia ze zmian jest szczególnie ważna dla osób z niepełnosprawnościami. Chodzi o specjalne oznaczenie miejsc z ułatwieniami dostępu. Włączając to ustawienie w Google Maps, sprawimy, że miejsca z dostępem dla wózków inwalidzkich będą oznaczone ikoną takiego wózka, a w przeciwnym razie ikona będzie przekreślona. Można również sprawdzić, czy w danej lokalizacji są miejsca siedzące i parkingowe oraz toalety dla osób z niepełnosprawnościami. Dane na ten temat mogą dodawać właściciele firm oraz użytkownicy Google Maps.

Specjalne oznaczenia miejsc z ułatwieniami dostępu pojawiły się w Google Maps już w 2020 roku, jednak tylko w Australii, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Obecnie funkcja jest dostępna na całym świecie.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: YouTube/Google Maps

Motyw