Mapy Petal z nowymi funkcjami. Część to po prostu kopia z Google Maps

2 minuty czytania
Komentarze

Mapy Petal zyskały nowe funkcje, które upodobniają je do Google Maps. Aplikacja Huawei’a może korzystać teraz z wirtualnej rzeczywistości, co ma ułatwiać korzystanie z nawigacji. To jednak nie koniec nowości.

Mapy Petal z nowymi funkcjami

mapy petal

Huawei stworzył Mapy Petal w 2020 roku i stopniowo rozwija tę aplikację, upodabniając ją do lidera w kategorii darmowych map z funkcją nawigacji, czyli Google Maps. Wśród nowych funkcji w Mapach Petal pojawiła się nawigacja dla pieszych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. W skrócie: kierujemy aparat smartfona na nasze otoczenie, a aplikacja nakłada na obiekty widoczne na ekranie wirtualne oznaczenia pokazujące, gdzie iść. Przypomina to funkcję Live View oferowaną w Google Maps.

Mapy Petal pozwalają obecnie również udostępnić swoją lokalizację w czasie rzeczywistym. Można przekazać znajomym, gdzie się znajdujemy, a także zobaczyć, gdzie oni aktualnie są. Oprócz tego w aplikacji pojawiają się dane dotyczące liczby zrobionych kroków i dystansu przejechanego na rowerze. Im więcej chodzimy, jeździmy, wystawiamy opinii o odwiedzanych miejscach, tym więcej odznak możemy uzyskać w ramach programu benefitowego.

Czytaj także: Google Maps – najciekawsze i najprzydatniejsze funkcje dla pieszych

Zawsze staramy się zapewnić naszym użytkownikom jak najlepsze doświadczenia z korzystania z naszych narzędzi. Dlatego nieustannie rozwijamy Mapy i zwiększamy ich możliwości, wprowadzając do swojej oferty coraz bardziej innowacyjne technologie oraz podnosząc poziom satysfakcji z ich użytkowania. Dzięki swoim najnowszym funkcjom zaktualizowane Mapy Petal zaproszą Cię w jeszcze przyjemniejszą podróż – mówi Witold Walczak, Country Head Poland, Device Ecosystem Development & Operation w Huawei.

źródło: satinfo24/Huawei, zdjęcie główne: T.H. Chia/Unsplash, Petal

Motyw