Smartfon z otwartym sklepem aplikacji wyświetlającym stronę aplikacji WhatsApp Messenger na tle klawiatury komputera.

WhatsApp stawia na Społeczności. Nowa funkcja ułatwi komunikację między grupami

2 minuty czytania
Komentarze

Mark Zuckerberg ogłosił nową funkcję komunikatora WhatsApp. Chodzi o Społeczności, które pozwolą na łatwiejszą komunikację pomiędzy powiązanymi ze sobą czatami grupowymi. Oprócz tego WhatsApp wprowadza inne ulepszenia dotyczące grupowych konwersacji – są to m.in. ankiety.

Społeczności i inne nowości w aplikacji WhatsApp

whatsapp

Czaty grupowe sprawdzają się w sytuacji, gdy więcej niż dwie osoby chcą komunikować się ze sobą za pośrednictwem komunikatora. Czasem jednak kilka grup stanowi część większej struktury. Przykładowo rodzice dzieci chodzących do jednej klasy stanowią grupę, lecz podobnie jest z innymi klasami w tej samej szkole. Z kolei w pracy potrzebę osobnych czatów mogą mieć poszczególne działy firmy, ale wciąż należą one do jednego przedsiębiorstwa i część tematów dotyczy wszystkich. W takich sytuacjach mogą przydać się Społeczności w aplikacji WhatsApp.

Żeby zacząć korzystać z tej funkcji, trzeba kliknąć zakładkę nowa społeczność (dla urządzeń z Androidem na górze czatu, a w przypadku systemu iOS – na dole). Wtedy można utworzyć całkiem nową Społeczność lub dodać do niej już istniejące grupy.

Użytkownicy mogą otrzymywać aktualizacje wysłane przez całą Społeczność i w łatwy sposób organizować mniejsze grupy dyskusyjne zajmujące się istotnymi dla nich tematami. Społeczności będą również ulepszone o nowe narzędzia dla administratorów – między innymi możliwość wysyłania komunikatów do wszystkich, a także kontrolowania tego, które grupy mogą zostać włączone w sieć czatów – czytamy w komunikacie firmy Meta.

Czytaj także: Meta ujawnia, ile osób korzysta z WhatsAppa i Instagrama. Ogromna przepaść w wynikach

WhatsApp wprowadza również inne ulepszenia dotyczące działania grup, niezależnie od tego, czy są one częścią Społeczności, czy nie. Chodzi o następujące rozwiązania:

  • Ankiety – interaktywny i efektywny sposób na podejmowanie decyzji w grupie, bez konieczności wysyłania wielu wiadomości przez poszczególnych członków.
  • 32-osobowe rozmowy wideo, pomocne w sytuacjach, kiedy niezbędne jest spotkanie w większej grupie.
  • Zwiększony limit osób w grupie – od teraz będą one mogły liczyć nawet do 1024 członków.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: Eyestetix/Unsplash

Motyw