Żabka InPost koniec współpracy

Nie odbierzesz już paczki InPost z Żabki – to dobra i zła wiadomość jednocześnie

2 minuty czytania
Komentarze

Paczki od InPost nie odbierzemy już ze sklepów Żabka. Obie firmy zakończyły swoją współpracę, która trwała ładnych parę lat, a zaczęła się jeszcze w 2016 roku. Teraz nastąpił finał tej współpracy, co można odczytywać jako dobrą, ale też i złą wiadomość. Biorąc pod uwagę to, jak wiele paczkomatów znajduje się już w Polsce, kolejny punkt odbioru może zdawać się niepotrzebny, ale należy też pamiętać, że przecież nie wszędzie dostępne są paczkomaty InPost.

InPost i Żabka kończą współpracę – nie odbierzemy już paczki w sklepie

InPost Żabka kończą współpracę

InPost i ich paczkomaty to jedno z najlepszych rozwiązań w kwestii dostarczania paczek jakie kiedykolwiek się pojawiło. Daje ono klientom możliwość odbierania i nadawania przesyłek praktycznie o dowolnej porze, a to wszystko bez konieczności stania w kolejce czy oczekiwania na kuriera. Jednak wraz z coraz większą liczbą zamówień i zainteresowania, część z takich paczek kierowanych do konkretnych paczkomatów mogła lądować w innych punktach odbioru. Takich punktów jest w Polsce zatrzęsienie, a jednym z nich były sklepy sieci Żabka. Można powiedzieć, że były, ponieważ InPost i Żabka zakończyły trwającą od kilku lat współpracę.

Od kilku dni nie ma już możliwości odbierania oraz nadawania paczek InPost w sklepach sieci Żabka. To samo tyczy się paczkomatów InPost, które można było znaleźć w wybranych sklepach zielonej sieci. Paczki, które nadane zostały do sieci sklepów przed 6 października, mają być obsługiwane jeszcze normalnie, co zapewne już się wydarzyło. Od 7 października nie ma bowiem możliwości nadawania i odbierania paczek InPost w sieci Żabka. Nie wybierzemy także takich punktów przy składaniu zamówienia. Biorąc pod uwagę to, jak czasem wygląda sytuacja pracowników Żabki, którzy muszą wydawać paczki i szukać ich w wielkiej stercie przesyłek, to z pewnością dobra wiadomość. Szczególnie, że nowe i ekologiczne Żabki będą już wyglądać inaczej. Trochę gorzej może to wyglądać z perspektywy klienta, który zamawiał paczki bezpośrednio do Żabki, ponieważ tą miał po prostu najbliżej. Teraz będzie trzeba znaleźć nowy punkt odbioru.

Zobacz też: InPost planuje płatności odroczone – to będzie spore ułatwienie.

Koniec współpracy na linii Żabka i InPost wydawał się poniekąd nieunikniony. InPost bardzo mocno się rozwija, a w Żabkach po prostu brakuje miejsca na składowanie dodatkowych rzeczy. Dokładanie pracownikom kolejnych zadań także musiało mieć tutaj znaczenie. Nie mówiąc już o tym, że paczkomaty w Żabkach nie były dobrym pomysłem, ponieważ nie pozwalały na dostęp do urządzenia przez 24 godziny na dobę, a jedynie wtedy, kiedy placówka była otwarta. Będziecie tęsknić za taką formą odbioru?

Źródło: Wirtualne Media

Żabka InPost koniec współpracy

Motyw