Nowy model iRobot Roomba zaprezentowany. Odkurzy, wymopuje… ale za jaką cenę!

2 minuty czytania
Komentarze

Robot sprzątający iRobot Roomba Combo J7+ został już oficjalnie zaprezentowany. Producent chwali się wieloma możliwościami sprzętu i rzeczywiście wygląda na to, że urządzenie ma szansę zrobić pozytywne wrażenie na użytkownikach tym, co oferuje. Gorzej jednak jest z ceną – nowy iRobot należy do najdroższych tego typu sprzętów w Polsce.

Co potrafi i ile kosztuje iRobot Roomba Combo J7+?

Nowy iRobot łączy w sobie możliwości odkurzacza oraz mopa. Urządzenie może odkurzać i mopować w ramach jednego cyklu pracy. Sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, by wykrywać rodzaje podłóg i odpowiednio unosić nasadkę.

Do dzisiaj wiele robotów 2w1 dostarczało kiepskiej jakości doświadczenia zarówno ze względu na konieczność pracy w dwóch cyklach – na sucho i na mokro – co wymagało wiele czasu, jak również powodowanie większego bałaganu, poprzez niemożność podniesienia nakładki mopującej wystarczająco wysoko, aby nie brudziła ona dywanów. Roomba Combo j7+ w unikalny sposób rozwiązuje obydwa te problemy – powiedział Keith Hartsfield, dyrektor ds. produktu w iRobot.

Roomba Combo J7+ potrafi wykrywać przeszkody i je identyfikować, a następnie omijać. Pracą robota można sterować z poziomu aplikacji mobilnej oraz przy wykorzystaniu asystenta głosowego. Przejdźmy jednak do cen. Tanio nie jest, bo za wersję ze stacją automatycznie usuwającą zanieczyszczenia z pojemnika trzeba będzie zapłacić 4999 zł. Model bez stacji (i w konsekwencji plusa w nazwie) pojawi się w sklepach za 3999 zł. Oba roboty będzie można kupować od 4 października.

Co przynosi nowy iRobot OS?

Nowe urządzenia iRobot będą wykorzystywały system iRobot OS. Będzie on również dostępny dla starszych modeli, które posiadają moduł WiFi. Wersja iRobot OS 5 wprowadza m.in. większą liczbę rozpoznawanych obiektów, nowe opcje sprzątania na komendę, a także rozwiązania dla właścicieli zwierząt. Użytkownicy mogą personalizować mapy i dodawać własne strefy. Da się zlecić robotowi posprzątanie np. wokół sprzętu AGD: zmywarki lub piekarnika.

źródło: iRobot, zdjęcie główne: Twitter/iRobot

Motyw