Prostokąt i koło z gradientowymi przejściami kolorów na szarym tle z białą siatką.

Oto, gdzie oglądać Google I/O 2024 i czego się po nim spodziewać

3 minuty czytania
Komentarze

Gdzie oglądać Google I/O 2024, czyli jedną z najważniejszych konferencji związanych ze światem nowych technologii? Odpowiedź może być tylko jedna, czyli na YouTube, które zresztą należy do samego Google. Wielkie wydarzenie, na którym powinniśmy zobaczyć nową wersję systemu Android, odbędzie się już niebawem. Czego możemy się po nim spodziewać?

Gdzie oglądać Google I/O 2024?

Plakat Google I/O z napisem "Watch live May 14 at 10 am PT" i grafiką stylizowaną na retro monitor z kolorowymi elementami oraz strzałką w kolorze pomarańczowym.
Informacja o dacie i godzinie rozpoczęcia wydarzenia. Fot. YouTube / zrzut ekranu

Zanim przejdziemy do przewidywania tego, co zobaczymy na samej prezentacji, warto powiedzieć, gdzie oglądać Google I/O 2024. Najlepszym i najwygodniejszym miejscem będzie oczywiście platforma YouTube i mamy nadzieję, że podczas samego wydarzenia nie będą pojawiały się tam reklamy. Główna prezentacja i otwarcie samego wydarzenia zaplanowano na 14 maja o godzinie 19.00 polskiego czasu. Jeżeli nie jesteśmy fanami YouTube, to można oglądać Google I/O 2024 także na stronie Google.

Tutaj można będzie oglądać Google I/O 2024.

Co zobaczymy na wydarzeniu?

Jednym z tematów, który na pewno będzie poruszany podczas otwierającego wystąpienia, powinien dotyczyć zaprezentowanego ostatnio Google Pixel 8a. Firma zrobiła wszystkim małą niespodziankę, wypuszczając informację o kolejnym smartfonie przed samą konferencją. Co więcej, to naprawdę telefon do 3000 zł, który może okazać się hitem najbliższych miesięcy.

Reklama smartfonów Google Pixel 8a w różnych kolorach z logo Google i nazwą modelu.
Fot. Google / materiały prasowe

To właśnie 14 maja 2024 roku sprzęt trafia do sprzedaży, więc z całą pewnością jego możliwościom zostanie poświęcone sporo czasu. Niewykluczone też, że Google chować asa w rękawie i pokaże także jakiś inny sprzęt. Przypomnijmy, że podczas ostatniego wydarzenia zaprezentowano składanego Pixel Fold. Czy w tym roku czekają nas jakieś niespodzianki? Zobaczymy.

Grafika z trójkątnym logo Android 15 z numerem 15 i drogą prowadzącą do horyzontu, umieszczonym na rozmytym zielonym tle.
Fot. Google, montaż własny

Pewne jest też to, że dużo będzie mówione zarówno o Android 15, jak i sztucznej inteligencji. Google I/O praktycznie zawsze przynosiło już konkrety związane z kolejną wersją systemu, więc i tym razem nie powinno być inaczej. Szczególnie że wersje beta systemu co chwila przynoszą informacje o jakichś nowościach zauważonych w kodzie, jak chociażby łączności satelitarnej. Powinniśmy też dowiedzieć się czegoś nowego o Android Auto oraz Wear OS, czyli systemie dla urządzeń wearable.

Grafika z nazwą "Gemini" z błyszczącymi liniami tworzącymi efekt sieci i gwiazdki po prawej stronie na czarnym tle.
Fot. Google / materiały prasowe

Nowe możliwości Gemini oraz integracji modelu z usługami Google także powinny zająć sporo czasu podczas prezentacji. Możemy spodziewać się wiadomości na temat nowych funkcji w głównych usługach Google jak, chociażby Gmailu. Wykorzystanie AI będzie dla Google jednym z ważniejszych elementów strategii na najbliższe miesiące i tego tematu po prostu nie da się pominąć na konferencji.

Warto oglądać Google I/O 2024, ponieważ zapowiada się naprawdę interesująco. Oczywiście na naszym portalu możecie spodziewać się informacji o tym, co zaprezentowano i szczegółowego omówienia nowości.

Źródło: opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: Google / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw