ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plany Samsunga na 2020 rok

Samsung inwestuje astronomiczne pieniądze w biotechnologię i sztuczną inteligencję

Autor: Borys Francuz Kategoria: Technologia

Gdy mówimy o firmie Samsung, w pierwszej kolejności do głowy przychodzą nam smartfony, tablety, monitory czy telewizory. Niemniej południowokoreańskie przedsiębiorstwo technologiczne ma zamiar zainwestować ogromne pieniądze w rozwój kolejnych gałęzi produkcyjnych.

Samsung stawia na sztuczną inteligencję i inne ciekawe bajery

Samsung stawia na sztuczną inteligencję i inne ciekawe bajery

Jeden z największych producentów elektroniki na świecie ma bardzo ambitne plany biznesowe. Samsung oznajmił, że do 2026 roku zainwestuje 356 miliardów dolarów, czyli ponad półtora biliarda złotych na rozwój konkretnych obszarów swojej działalności. Mowa tu przede wszystkim o sztucznej inteligencji, półprzewodnikach oraz biotechnologii. Jest to zdecydowanie największa deklaracja finansowa w historii całej firmy. W sierpniu zeszłego roku Samsung składał zobowiązania inwestycyjne na około połowę kwoty, która została przedstawiona w ostatnich dniach.

Według dziennika The Korea Herald firma zamierza wykorzystać pieniądze na zoptymalizowanie procesu konstruowania i produkcji chipów 3 nm. Taki zabieg ma na celu dogonienie tajwańskiego przedsiębiorstwa TSMC. Dodatkowo fundusze zostaną użyte do rozwoju zaawansowanych chipów, z których korzystają superkomputery, roboty oraz sztuczna inteligencja. Samsung pozostałości z tej zatrważającej kwoty wykorzysta do badań i rozwoju technologi 6G.

Oczywiście tak ogromna inwestycja równa się także z otwarciem wielu nowych miejsc pracy. Przewiduje się, że Samsung w ciągu najbliższych kilku lat stworzy na rynku aż milion stanowisk. Sami Koreańczycy zatrudnią 80 tysięcy nowych pracowników a liczne firmy dostawcze, z którymi współpracuje Samsung, będą zmuszone do pozyskania setek tysięcy kurierów, dyrektorów oraz logistyków.

Najbliższe wydatki południowokoreańskiego przedsiębiorstwa technologicznego to tak naprawdę kontynuacja podobnych działań sprzed kilku lat. Samsung niedawno otworzył swoje fabryki oraz oddziały w Teksasie, Wietnamie czy Indiach. Według różnych wyliczeń Koreańczycy na przestrzeni poprzednich trzech lat wydali łącznie 205 miliardów dolarów, czyli ponad 885 miliardów złotych. Skutkowało to stworzeniem aż 40 tysięcy nowych miejsc pracy. Dziś wszystko wskazuje na to, że tamte inwestycje były jedynie kroplą w morzu przelewów, które wykona firma w ciągu najbliższych czterech lat.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy