ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [28.09.11]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia
Na_Luzie_Tymczasowy_Header

 Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje na daniel.kozlowski[at]android.com.pl


SatelliteARbanner-550x268

W tamtym tygodniu media informowały nas o pędzących w kierunku ziemi resztkach amerykańskiego satelity badawczego. Chociaż NASA przewidywała trajektorię lotu, to i tak do końca nie byliśmy pewni, gdzie spadnie. Następnym razem użytkownicy systemu Android mogą czuć się bezpieczniej, dzięki dostępnej w Android Markecie, aplikacji Satellite AR.

SatelliteAR

Aplikacja działa podobnie do Google Sky Map i pozwala nam na monitorowanie satelitów, krążących na orbicie okołoziemskiej. Do pobrania tutaj.


lg-g-slate-high-res-020

Jak wytrzymałe są wasze tablety? Jeden z użytkowników sprawdził jak zachowa się LG G-Slate w kontakcie z ogniem, wyniki możecie zobaczyć poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v= S9j4buB_Ryw

ntt-docomo-fat-phone

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie dodatkowe akcesorium mogłoby znaleźć się w waszym smartfonie? Na targach CEATEC 2011, NTT DoCoMo na swoim stoisku zaprezentował kilka rozwiązań, które w jakiś sposób mogą nam się przydać w życiu codziennym, m.in. takich jak: alkomat, miernik promieniowania gamma i UV etc. Poniższy filmik przedstawia prezentowane rozwiązania.

https://www.youtube.com/watch?v= _XLgWmVM234

tankbot-3-540x207

W poprzednim zestawieniu prezentowaliśmy Wam Sphero, tym razem mamy dla was kolejną zabawkę RC jaką jest TankBot. Ten miniaturowy samochodzik sterowany jest za pomocą smartfonu z Androidem na pokładzie. Ładowanie urządzenia trwa 40 minut i odbywa się poprzez port USB, co wystarcza na 15 minut zabawy. 

tankbot-2-540x173

Cena 24.99 dolarów jest dość mała jak na zabawkę RC – najtańszy pojazd RC sterowany za pomocą Androida. Poniższe filmiki przedstawiają możliwości urządzenia.

https://www.youtube.com/watch?v= kJPZllZmLCI
https://www.youtube.com/watch?v= U1l7HLgape8

iPhone-Android-Smartphone-OS-War-508x540

Na koniec mamy dla Was grafikę bez komentarza, oceńcie sami.

grafika

Na_Luzie_Tymczasowy_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

daniel.kozlowski[at]android.com.pl

Zespół Android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy