ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Na Luzie [14.09.11]

Autor: Daniel Kozłowski Kategoria: Technologia

Na_Luzie_Tymczasowy_Header Witamy w kolejnej części cyklu Na Luzie. W dzisiejszej dawce sieciowych ciekawostek o tematyce Google Android zaprezentujemy wam niesklasyfikowane jak dotąd treści dotyczące Zielonego Robota zamieszczane w sieci. Nie zapominajcie, że czekamy również na Wasze propozycje na daniel.kozlowski[at]android.com.pl


9-2-2011hp-ardrone---android

Ponad rok temu na targach Google I/O firma Parrot zaprezentowała aplikację do sterowania Quadrokopterem czy też samochodzikiem RC. Dopracowaniu aplikacji programiści poświęcili dość dużo czasu, abyśmy dziś mogli cieszyć się obsługą własnej zabawki za pomocą naszego smartfonu.

Cena Quadrokoptera wacha się granicach 300 dolarów, aplikacja AR.FreeFlight dostępna jest w Android Markecie za darmo. Poniżej filmik prezentujący możliwości zabawki.


google-nexuss-nasa

O planach wysłania Nexusa S w przestrzeń kosmiczną informowaliśmy Was w poprzednich wydaniach, tym razem mamy więcej informacji. Smartfon znajdzie się na pokładzie promu Atlantis, a jego zadaniem będzie zbadanie w jaki sposób roboty mogą pomóc astronautom w badaniach (zbieranie danych z czujników zamieszczonych na stacji oraz zapis wideo). W misji wezmą udział 3 smartfony, przymocowane do sferycznych robotów. Poniższy filmik przedstawia przygotowania do misji.


G-Male-YouTube-550x258

Tym razem mamy coś dla płci pięknej, idealny mężczyzna stworzony przez Google. Tego nie da się opisać, to po prostu trzeba zobaczyć!


GoogleMaps-550x268

Młody inżynier Google, Ari Gilder, umówił się na spotkanie ze swoją wybranką i nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby Ari nie wykorzystał swojego doświadczenia i kreatywności w planowaniu zaręczyn.  Dziewczyna, aby dotrzeć na spotkanie, musiała wykorzystać specjalnie przygotowane aplikacje oraz Google Maps do planowania trasy. Na trasie zaznaczonych było kilka punktów kontrolnych, w których dziewczyna otrzymywała różę oraz musiała odpowiedzieć na pytanie dotyczące ich związku. W punkcie docelowym dziewczyna spotkała klęczącego Ariego. Więcej zdjęć możecie zobaczyć na profilu Ari Gilder w Google+.
IMG_0817 
googlemaps-proposal 


angry-birds-speakersPIG-550x365

Na koniec mamy dla Was ciekawostkę z targów IFA, które odbyły się na początku miesiąca. Firma Gear4 zaprezentowała kolekcję głośników w kształcie bohaterów popularnej gry Angry Birds.  Głośniki będą dostępne w różnych kształtach i rozmiarach tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.
angry-birds-speakers-RED-550x365 

W zestawie z owymi znajdziemy pilot oraz kabel ze złączem Jack 3.5 mm. Według założeń firmy, urządzenia mają pojawić się w Europie w ciągu kilku tygodni, a sugerowana cena to 69 Euro.


Na_Luzie_Tymczasowy_Header

To już wszystko na dziś. Już za tydzień kolejna porcja śmiesznych reklam, zwiastunów i filmików deweloperów. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami nie był zmarnowany. Za tydzień również Wy możecie znaleźć swoja propozycję w zestawieniu. Wszystkich użytkowników zapraszamy na forum.android.com.pl. Czekamy na wasze propozycje i filmy własnej produkcji!

daniel.kozlowski[at]android.com.pl

Zespół Android.com.pl życzy udanego tygodnia.

Do zobaczenia!

Sprawdź najnowsze wpisy