HBO Max batman problemy

Batman na HBO Max zaliczył falstart – sądziłem, że takie problemy platforma ma za sobą

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski VoD

Batman na HBO Max miał być największą premierą ostatnich tygodni w serwisie streamingowym. I kiedy wczoraj oficjalnie pojawił się w ofercie, wielu użytkowników nie mogło obejrzeć filmu w domowym zaciszu. Aż przypomniały się czasy aplikacji HBO GO, która w wielu momentach mocno utrudniała oglądanie niektórych produkcji. Wydawało się, że przejście na HBO Max problem rozwiąże, ale jak widać niewiele to zmieniło.

Batman na HBO Max – kłopoty z odtworzeniem produkcji

Batman HBO Max awaria
Fot. DownDetector

Wiadomo, że w okresie świątecznym, kiedy nie trzeba iść do pracy czy szkoły, a pogoda nie dopisuje, wiele osób chce coś obejrzeć. W czasach stale rosnącej popularności serwisów VOD te powinny być przygotowane na wzmożony ruch w takich okresach. Wygląda na to, że HBO Max nie wyciągnęło wniosków z tego, co działo się przy okazji ostatnich odcinków serialu „Gra o tron”, bo wczoraj zgłoszeń o awarii serwisu było bardzo dużo. Co ciekawe, nie wszyscy użytkownicy HBO Max mieli problem z odtworzeniem Batmana, ale jednak spora część już tak. I to działa na niekorzyść całej platformy, która zaczęła zdobywać ostatnio coraz większą popularność.

Co konkretnie było nie tak? Część użytkowników serwisu w ogóle nie miało dostępu do filmu Batman, który po prostu nie pokazywał się na liście filmów. To jednak mały problem w porównaniu z tym, że część oglądających w środku seansu musiała przerwać oglądanie, ponieważ… film się wyłączał. I nie można było go odtworzyć ponownie. Nie trzeba chyba dodawać, że coś takiego mocno podkopuje zaufanie do całej platformy. Oczywiście awarie się zdarzają, ale tutaj wyglądało to po prostu na przeciążenie serwerów, co można było odpowiednio wcześniej przewidzieć. Jakoś Netflix czy Amazon Prime Video takich problemów nie ma ze swoimi usługami.

Zobacz też: 10 filmów, które na Netflix są najpopularniejsze – lista może zaskoczyć.

Najwięcej problemów z filmem Batman i częściowo z aplikacją HBO Max występowało w godzinach porannych oraz wieczornych. Dziś zdaje się już, że wszystko wróciło do normy. Co jednak nie jest wielkim pocieszeniem dla tych, którzy ostrzyli sobie zęby na premierę Batmana w streamingu. Oby więc tym razem HBO wyciągnęło wnioski z tego, jak działa ich aplikacja. Czy tak faktycznie się stanie? Kiedyś wierzyłem, że problemy znane z HBO GO już nie wrócą, ale widać, że niewiele ta wiara dała. Mam nadzieję, że jednak przy kolejnych dużych premierach takich problemów już jednak nie będzie.

Źródło: DownDetector / HBO Max

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy