nie patrz w gore netflix

Najpopularniejsze filmy w historii serwisu Netflix – oglądaliście je wszystkie?

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Filmy

Filmy oryginalne cieszą się w serwisie Netflix wyjątkową popularnością. Poniżej zobaczycie zestawienie 10 najchętniej oglądanych w dotychczasowej historii serwisu.

Najchętniej oglądane filmy Netflix Original – Top 10

czerwona nota netflix
Kadr z filmu Czerwona nota

Poniższa lista jest, podobnie jak w przypadku seriali, ruchoma i ciągle „żywa”. Co kilka miesięcy pojawia się bowiem nowy film serwisu Netflix, który z łatwością wspina się do czołówki najchętniej oglądanych. Tym niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, by pokazać jak wygląda ten stan rzeczy na chwilę obecną. Zresztą niemało filmów Netflix Original Top 10 jest na tej liście od kilku lat. Ponownie przy okazji zestawienia wszech czasów Netfliksa, miernikiem jest liczba godzin, które łącznie spędzono na oglądaniu danej produkcji. I dane te pochodzą z pierwszych 28 dni od premiery filmu. Zaczynamy.

10. Śledztwo Spensera

Jak to często bywa przy okazji przyglądania się masowym gustom i decyzjom, nietrudno natrafić na przypadki kiepskich filmów, które się dobrze obejrzały. Do tego gatunku zalicza się z pewnością „Śledztwo Spensera”. Sensacyjna komedia, w której ani komedii ani sensacji nie było za dużo. Całość oparta jest na banalnym i nudnym scenariuszu oraz drewnianej, jak zawsze, roli Marka Wahlberga. Ale że jest on sympatyczny, to ludzie go uwielbiają, choć dla mnie osobiście jego popularność jest fenomenem niewiele tylko dla mniej nieodgadnionym dla mnie niż zjawisko czarnych dziur. Film ten obejrzano łącznie przez aż 197 milionów godzin. Ciekawi mnie tylko to, czy wszystkie te godziny to obejrzenie filmu od początku do końca. Śmiem wątpić.

9. 6 Underground

To z pewnością jeden z bardziej szalonych filmów Michaela Baya. Ale nie najlepszych. Tym niemniej, zapowiadał się ekscytująco. Już sam zwiastun pokazywał masę Bayhemu, czyli rozwałki wszystkiego, samochodowych pościgów oraz Ryana Reynoldsa ze swoim typowym poczuciem humoru wymieszanym z charyzmą herosa akcji. „6 Underground” to oczywiście kwintesencja stylu Michaela Baya, także jeśli nie jesteście jego fanami, to nie ma siły, by ten film przypadł wam do gustu. Ale widać wielu ludzi nadal go uwielbia, gdyż „6 Underground” obejrzano łącznie przez 205 milionów godzin.

8. The Kissing Booth 2

Nie wolno nigdy nie doceniać potencjału komedii romantycznej, szczególnie skierowanej do nastolatków w serwisie streamignowym. Choć to jedyny przedstawiciel tego gatunku filmów w TOP 10 Netfliksa, to jednak godnie reprezentuje kom romy. Obejrzano go bowiem przez aż 209 milionów godzin łącznie.

7. Irlandczyk

Jedyny w Top 10 Netfliksa reprezentant ambitniejszego repertuaru. Choć to średnie pocieszenie, gdyż „Irlandczyk” to najgorszy film w karierze Martina Scorsese, któremu bliżej do autoparodii jego własnego stylu niż wielkiego kina. Film ten obejrzano przez 215 milionów godzin, aczkolwiek musimy wziąć też pod uwagę fakt, że jest on drastycznie dłuższy od reszty. „Irlandczyk” trwa aż 3,5 godziny. Także siłą rzeczy obejrzało go mniej ludzi niż inne produkcje z podobną liczbą obejrzanych godzin. Tak więc to tylko jeden z dowodów na to, że skupienie się Netfliksa na godzinach obejrzeń i na tej podstawie tworzenie list najpopularniejszych produkcji kuleje jeśli chodzi o logikę metodologii. Cóż… ważne by liczby robiły wrażenie.

6. Niewybaczalne

Kto by przypuszczał, że po swoich „5 minutach” sławy w latach 90. to akurat Sandra Bullock zacznie robić taką furorę w streamingu w XXI wieku. A jednak, czasem nawet i Hollywood bywa nieprzewidywalne. Szkoda tylko, że produkcje, w których gra Bullock nie są najwyższej próby. Tym niemniej ogromnym ilościom ludzi to nie przeszkadza. Film „Niewybaczalne” obejrzano przez 215 milionów godzin.

Przeczytaj także: Zaginione miasto – kino przygodowe z kobiecym pierwiastkiem.

5. Tyler Rake: Ocalenie

To w sumie jeden z nielicznych dobrych filmów na tej liście. Nie, cofam – jedyny dobry film na tej liście. Nie jest to może przesadnie ambitne i dobrze napisane widowisko, ale w kategorii imponującego rozmachem i trzymającego w napięciu kina akcji „Tyler Rake: Ocalenie” spisuje się znakomicie. To z jednej strony ukłon w stronę akcyjniaków z lat 90., a z drugiej w pełni nowoczesny w formie blockbuster, który powinien być też pokazywany w kinach. Obejrzano go przez 231 milionów godzin, a sequel jest już w drodze.

4. Projekt Adam

O ile Sandrę Bullock można określić królową Netfliksa, tak Ryan Reynolds jest jego absolutnym królem. To jego drugi już film na tej liście i nie ostatni. Tym niemniej jest to z pewnością jeden z większych przebojów w karierze aktora i najświeższy film, który dostał się do Top 10 wszech czasów Netfliksa. Swoją premierę miał bowiem niedawno, konkretnie 11 marca 2022. Obejrzano go łącznie przez 233 miliony godzin.

Przeczytaj także: Powrót do przeszłości według Netfliksa. Oceniamy film Projekt Adam.

3. Nie otwieraj oczu

Kolejny film z Sandrą Bullock, który już w 2018 roku wspiął się na szczyt Top 10 Netfliksa wszech czasów. I piastował to miejsce bardzo długo, bo prawie trzy lata. Dopiero na koniec 2021 roku pojawiły się filmowe przeboje, które znacznie prześcignęły „Nie otwieraj oczu” jeśli chodzi o oglądalność. W każdym razie tę produkcję obejrzano łącznie przez 282 miliony godzin.

2. Nie patrz w górę

To jeden z najgłośniejszych filmów Netfliksa w historii. Czego w sumie nikt się chyba nie spodziewał. Oczywiście, wystąpiła w nim imponująca obsada, ale satyryczne science-fiction nie jest gatunkiem, który święci jakieś wielkie triumfy w obecnych czasach. Natomiast jest to z pewnością jeden z tych filmów, który trafił w swój czas i idealnie wpisał się w atmosferę polityczną, informacyjną i kulturową w obecnej chwili w naszej historii jako cywilizacji. I choć satyra ta jest dość marnej jakości, a główny motyw filmu to na dobrą sprawę banalny żart, który nadaje się na 10-minutowy skecz, a nie 138-minutową fabułę, to sukces „Nie patrz w górę” jest niezaprzeczalny. Obejrzany został przez 360 milionów godzin.

1. Czerwona nota

Jak pisałem wcześniej, niekwestionowanym królem Netfliksa jest Ryan Reynolds. To jego trzeci film w Top 10 w historii serwisu. I zajmuje on pierwsze miejsce. Oczywiście jest to też zasługa Dwayne’a Johnsona oraz Gal Gadot w rolach głównych oraz obiecującemu zwiastunowi, który dawał nadzieję na pełną akcji i wciągającej fabuły miksturę widowiskowego blockbustera z komedią. No cóż, nie wyszło, ale co obejrzane to Netflksa. „Czerwoną notę” obejrzano przez 364 miliony godzin. Na ten moment to najpopularniejszy/najchętniej oglądany film w historii Netfliksa. Przynajmniej przyjmując te wątpliwej jakości i nie do końca precyzyjne dane, którymi posługuje się serwis.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy