spotify partnerem fryderykow

Spotify partnerem Fryderyków – w serwisie pojawiły się też specjalne playlisty

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Muzyka

Spotify zostało partnerem technologicznym Fryderyków. Popularna platforma streamingowa oprócz współpracy z organizatorami gali z najważniejszymi muzycznymi nagrodami w Polsce, przygotowała też okolicznościowe playlisty dla użytkowników. Umożliwiają one m.in. przypomnienie sobie utworów wykonywanych przez laureatów poprzednich edycji.

Spotify partnerem Fryderyków

Spotify poinformowało, że zostało oficjalnym partnerem technologicznym tegorocznych Fryderyków. Poza wsparciem samych gali wręczenia nagród, platforma udostępniła też dwie playlisty związane z nadchodzącymi wydarzeniami. Pierwsza z nich zawiera utwory artystów nominowanych do tegorocznych nagród. Na drugiej znajdziemy natomiast utwory laureatów poprzednich edycji Fryderyków – chodzi o wykonawców, którzy otrzymali statuetki w latach 1994-2021.

Spotify zwraca uwagę na to, że wśród nominowanych do Fryderyków znalazły się ambasadorki programu EQUAL, który służy wspieraniu kobiet w branży muzycznej. Można tu wymienić m.in. Darię Zawiałow, sanah oraz Natalię Przybysz. Wśród wykonawców, którzy powalczą o statuetki, nie zabrakło również artystów znanych z playlisty RADAR Polska – to m.in. Szczyl i bryska.

Połączyła nas miłości do muzyki i kreatywności i jestem przekonany, że to dopiero początek naszej współpracy. Nie ma lepszej cyfrowej przestrzeni do wspólnego celebrowania tego wyjątkowego święta, w którym uczestniczą muzycy reprezentujący cały tak bogaty i zróżnicowany polski rynek – od muzyki poważnej, po jazz, przez alternatywę, rock, do hip-hopu i muzyki popowej – tak o współpracy ze Spotify mówi Andrzej Puczyński przewodniczący zarządu Związku Producentów Audio Video, organizatora Fryderyków. Entuzjazmu nie kryje też Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify. Jak mówi, współpraca z ZPAV to dla platformy naturalny krok we wspieraniu rozwoju branży muzycznej w Polsce.

Organizatorzy Fryderyków planują Galę Muzyki Poważnej na 22 kwietnia, a Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu na 29 kwietnia. Nagrody po raz kolejny przyzna Akademia Fonograficzna, czyli specjalne jury powołane przez Związek Producentów Audio Video. W skład jury wchodzi ponad 1 700 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej.

Czytaj także: Fryderyki 2022 – pełna lista nominowanych!

Członkowie Akademii Fonograficznej wybierają nominowanych do nagród w tajnym głosowaniu podzielonym na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Każdy członek jury ma prawo głosu tylko w obrębie jednej sekcji – tej, na której zna się najlepiej. Zdobywcy Fryderyków są wybierani w kolejnej turze tajnego głosowania. Członkowie Akademii Fonograficznej wskazują wtedy już tylko na jedną osobę w danej kategorii. Gdy dwoje lub więcej artystów dostanie tyle samo głosów, liczba zwycięzców ulega odpowiedniemu zwiększeniu.

Źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy