ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Spotify Radar Polska

Spotify uruchamia Radar Polska, by wspierać młodych i utalentowanych artystów

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Rozrywka

Spotify ogłosiło dziś, że uruchamia Radar Polska. To lokalna edycja globalnego programu, który ma wspierać młodych, utalentowanych artystów. Popularna platforma streamingowa zamierza promować twórców, którzy znajdą się na jej radarze. Poznaliśmy już pierwszych wykonawców objętych wsparciem.

Spotify Radar Polska już działa

Spotify chce działać tak, by pozwolić artystom na utrzymywanie się ze swojej twórczości, a słuchaczom na inspirowanie się utworami muzycznymi. Dla twórców najtrudniejsze są jednak początki. Nawet jeśli wykonawca posiada bardzo duży talent, może mu być trudno przebić się ze swoją muzyką do szerokiego grona osób. Pomóc może jednak globalny program Radar stworzony przez Spotify. Za jego pomocą popularny serwis streamingowy chce wspierać twórców różnorodnych brzmień muzycznych, którzy są na początku swojej artystycznej drogi. Radar działa obecnie na 28 rynkach, a wsparcie mające pomóc zyskać rozgłos otrzymało już ponad 300 artystów.

Twórcy objęci wsparciem

Dziś wystartowała polska odsłona programu. Lokalna redakcja muzyczna Spotify w naszym kraju wyselekcjonowała szóstkę artystów, którzy będą promowani na platformie. Są to:

  • Julia Pośnik – młoda artystka, której muzyczne działania rozpoczęły się od piosenek Zakochałam się w nieznajomym oraz Wakacje w Warszawie. Obydwa utwory cieszą się popularnością dzięki działaniom Julii w mediach społecznościowych.
  • Szczyl, czyli Tymoteusz Rożynek – młody raper z Gdyni. Dzięki utworowi Druga dekada mógł wziąć udział w akcji SBM Starter. Uznanie wśród słuchaczy przyniosły mu debiutanckie utwory Banda i Toast Toast, które powstały właśnie w ramach wspomnianej akcji.
  • Zalia, czyli Julia Zarzecka – dwudziestoletnia wokalistka z Polski, której muzyczne fascynacje są skupione wokół gatunków Soul i RnB. Pomysłów i inspiracji do pisania tekstów dostarczają jej własne doświadczenia i uroki życia w stolicy.
  • P.Tropez, prywatnie Petro – samodzielnie tworzy utwory z pogranicza hip-hopu i muzyki alternatywnej. W sierpniu 2020 roku wydał niezależnie swój pierwszy utwór Słoneczniki. Teraz pracuje nad kolejnymi utworami, które podobnie jak te wydane dotychczas, mają mieć charakterystyczne lofi brzmienie.
  • Dziwna Wiosna – rockowe trio, na które składają się Dawid Karpiuk, Łukasz Moskal i Wojtek Traczyk. Ich debiutancki singiel to Niepewność, a jeszcze w tym miesiącu zespół ma wydać swoją pierwszą płytę.
  • KIWI, czyli Wiktoria Nazarian – utalentowana wokalistka i autorka tekstów. Pół polka, pół ormianka pochodząca z Krakowa zwraca uwagę delikatnym wokalem oraz elektronicznym brzmieniem. Jakiś czas temu wydała swoją EPkę pt. Nocą.

Na czym polega pomoc ze strony Spotify?

Spotify Radar Polska

Spotify będzie wspierać twórców uczestniczących w Radar Polska w budowaniu kariery na platformie. Serwis zamierza również promować ich utwory w kampanii marketingowej, zachęcając słuchaczy do poszerzania horyzontów muzycznych i odkrywania nowych brzmień. W zakładce Radar na Spotify pojawi się aktualizowana na bieżąco playlista Radar Polska. Będzie ona promowała najnowsze utwory młodych i utalentowanych muzyków z Polski, pozwalając na ich odkrycie użytkownikom z całego świata.

Artyści, których wybraliśmy do programu Radar znajdują się obecnie na kluczowym etapie swojej kariery tuż przed wydaniem w swoich przełomowych singli oraz debiutanckich płyt. Stąd jest to idealny moment by pomóc im zaprezentować się jak najszerszej publiczności – wyjaśnia Mateusz Smółka, Music Team Lead Eastern Europe, Spotify.

Co o uczestnictwie w Radar Polska mówią artyści?

Uczestnicy wytypowani do polskiej odsłony programu Radar Polska nie kryją entuzjazmu. Uczestnictwo w programie Radar Polska jest przede wszystkim ogromnym wyróżnieniem i docenieniem mojej twórczości – mówi Zalia. Bycie częścią programu RADAR Polska to dla mnie ogromne wyróżnienie, jak również możliwość zaproszenia do mojego muzycznego świata nowej grupy słuchaczy, którzy być może nie odkryliby mojej muzyki w inny sposób – twierdzi KIWI. Wsparcie ze strony Spotify to marzenie każdego artysty bez względu na to ile ma słuchaczy i jakie ma zasięg – zauważa Julia Pośnik i dodaje, że cieszy się z tego, że popularna platforma streamingowa pomaga młodym twórcom rozwijać się i docierać do nowych odbiorców.

Czytaj także: Razer wypuścił… gamingową łódź – a wszystko to w trosce o środowisko

Playlista Radar Polska jest już dostępna na Spotify. Na ten moment zawiera 18 utworów.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy