Czarny smartfon z logo Spotify na ekranie, położony na laptopie obok białej myszki komputerowej.

Spotify wysyła maile do Polaków i przyznaje się do błędu. „Korekta informacji dotyczącej zmiany cen”

3 minuty czytania
Komentarze

Nowa cena Spotify w Polsce to niemiłe zaskoczenie dla wielu osób. Podobnie jak wiadomość, która teraz rozsyłana jest do polskich użytkowników, gdzie platforma przyznaje się do tego, że rozsyłając informacje o podwyżce, podano nieprawidłowe dane. Niestety, choć te powiązane są z płatnościami, to nie dotyczą jednak ich wysokości.

Spotify wysyła maile do Polaków – nieprawidłowe informacje

E-mail od Spotify z informacją o błędnie przekazanych informacjach dotyczących opłaty abonamentowej i wyjaśnieniem poprawnej stawki oraz warunków subskrypcji.
Fot. Spotify / zrzut ekranu

Podwyżki nigdy nie cieszą, no chyba, że chodzi o wyższe wynagrodzenie za pracę. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że cena abonamentu od lat pozostawała na tym samym poziomie. Prędzej czy później musiało jednak dojść do zmiany cennika. W zeszłym roku cenę podniósł Disney+, ale i YouTube Premium. Cena Netflix czy innych usług streamingowych pozostaje jeszcze na tym samym poziomie, co nie oznacza, że ten stan rzeczy się utrzyma. Wiadomość, którą serwis wysyłał do użytkowników 8 stycznia z informacją o podwyżce, zawierała jednak błąd. Teraz rozesłano więc maila zatytułowanego „Korekta informacji dotyczącej zmiany cen”.

Chcieliśmy poinformować, że informacje, które otrzymałeś od nas wczoraj e-mailem, były nieprawidłowe. Błędnie stwierdziliśmy, że „przesuwamy o dwa miesiące (do kwietnia) moment, od którego zaczniemy Ci naliczać opłatę za subskrypcję w wysokości 24,99 zł.”. Poprawna informacja jest taka, że damy Ci czas do daty rozliczeniowej w kwietnia przy cenie 24,99 zł. Rozpoczynając od daty rozliczeniowej w miesiącu kwietnia, będziesz płacić cenę 30,99 zł , chyba że nie zgodziłeś się na zmianę ceny lub nie podjąłeś żadnych działań do 31 marca 2024, w takim przypadku Spotify anuluje Twoją subskrypcję i przejdziesz do Spotify na bezpłatny plan z reklamami. Przepraszamy za zamieszanie. Dziękujemy, za wybór Spotify i mamy nadzieję, że będziesz nadal korzystać z naszego serwisu.

Spotify, treść wiadomości (pisownia oryginalna)

Co właściwie oznacza powyższa wiadomość? To, że nowa cena za dostęp do usługi faktycznie będzie obowiązywać od kwietnia, ale od daty, którą mamy ustawioną jako płatność. Co ciekawe, treść nowej wiadomości także zawiera błąd, ponieważ źle odmieniono nazwę miesiąca. Jeżeli korzystacie z usługi, też powinniście otrzymać takiego maila, gdzie podana w nim cena będzie uzależniona od opłacanego przez was plany. Nowi użytkownicy już będą płacić wyższe ceny, ale Spotify Premium za darmo na miesiąc będą mieć zakładający plan Individual oraz Student.

Nowe ceny w Polsce

Porównanie trzech planów subskrypcji: "Premium Individual" z miesięcznym kosztem 23,99 zł i ofertą 1 miesiąca za darmo, "Premium Student" za 12,99 zł miesięcznie z ofertą dla studentów i miesiącem próbnym oraz "Premium Duo" za 30,99 zł miesięcznie dla dwóch kont. Na dole znajduje się opcja "Premium Family" za 37,99 zł miesięcznie obejmująca do 6 kont. Każdy plan zawiera przycisk do wypróbowania lub zakupu.
Fot. Spotify / zrzut ekranu
  • Premium Individual (dla 1 osoby) – cena 23,99 złotych miesięcznie
  • Premium Duo (dla 2 osób) – cena 30,99 złotych miesięcznie
  • Premium Family (do 6 osób)  – cena 37,99 złotych miesięcznie
  • Premium Student – cena 12,99 złotych miesięcznie

Oprócz tego zdradzamy najnowsze informacje na temat Spotify HiFi oraz premiery Spotify Wrapped 2023.

Źródło: Spotify. Zdjęcie otwierające: nikkimeel / Depositphotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.