Dead Island 2 trafi do nas wcześniej niż myśleliśmy

Borys Francuz Borys Francuz Gry

Jeszcze w lutym informowaliśmy Was o reaktywacji pomysłu powstania Dead Island 2. Niedawno jednak w sieci pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że sequel hitowej gry o zombie może trafić na sklepowe półki, dużo wcześniej niż przypuszczaliśmy.

Dead Island 2 przywita nas jeszcze w tym roku?

Dead Island 2 przywita nas jeszcze w tym roku?

Kontynuacja gry od Techlandu po raz pierwszy została zapowiedziana w 2014 roku. Od tamtej pory Dead Island 2 przeszło bardzo długą drogę. Twórcy kilkukrotnie wznawiali oraz anulowali projekt, ale wszystko wskazuje na to, że po jedenastu latach od premiery pierwszej części przyjdzie nam zagrać w jej sequel. Według najnowszych informacji producenci w pracują nad tym, żeby przyspieszyć debiut „dwójki”, która pierwotnie miała pojawić się w marcu 2023 roku. Nową datą premiery Dead Island 2 ma być wrzesień lub październik tego roku.

Takie informacje za pośrednictwem podcastu Sacred Symbols podał Colin Moriarty. Dziennikarz, który w branży jest uważany za bardzo dobre źródło, dodał także, że „wkrótce” możemy spodziewać się oficjalnego ogłoszenia gry. Co ciekawe pierwszy zwiastun, który zapowiadał powstanie Dead Island 2 został wypuszczony 10 czerwca 2014 roku.

Zobacz też: Battlefield 2042 zalicza twarde lądowanie — tak źle jeszcze nie było

Niestety na ten moment nie poznaliśmy dokładniejszych szczegółów na temat gry. Najprawdopodobniej gracze wyczekujący premiery Dead Island 2 nie powinni sugerować się tym, co zobaczyliśmy w niemal ośmioletnim już zwiastunie. Wszystko ze względu na to, że gra kilkukrotnie przechodziła z rąk jednego producenta do drugiego. W latach 2012-2016 nad sequelem Dead Island pracowali deweloperzy z Yager Development, następnie przez trzy lata tytuł był w posiadaniu Sumo Digital, a od 2019 jest to już Dambuster Studios. Anglicy w swoim CV mają już takie produkcje jak Homefront: The Revolution czy Chorus. Tak częste zmiany zespołów powodują, że ostateczny wygląd fabuły Dead Island 2 stał się ogromną niewiadomą, więc na ten moment nie pozostaje nam nic innego niż czekać na oficjalną zapowiedź gry.

Źródło: Game Rant

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy