Battlefield 2042 PC PS5 XSX

Battlefield 2042 zalicza twarde lądowanie — tak źle jeszcze nie było

Borys Francuz Borys Francuz Gry

To, że Battlefield 2042 delikatnie mówiąc, nie był hitem zeszłego roku, wiemy nie od dzisiaj. Jednak to, co dzieje się z tytułem od Electronic Arts w ostatnich tygodniach przechodzi najśmielsze oczekiwania! Tytuł szoruje po dnie zarówno wśród ocen graczy, ale także popularności.

Battlefield 2042 sięga dna! Mniej niż 1000 graczy dziennie

Battlefield 2042 sięga dna! Mniej niż 1000 graczy dziennie

Najnowsza gra z serii Battlefield z niesamowitą regularnością traci kolejnych graczy. Po wielkim zainteresowaniu tytułem przed premierą w listopadzie zeszłego roku przyszła kolej na powolny, ale bardzo konsekwentny spacer w dół. Według informacji podanych przez SteamCharts dziś po raz pierwszy od debiutu Battlefield 2042 w grze mogliśmy zarejestrować mniej niż tysiąc jednoczesnych sesji.

Zobacz też: Samsung Galaxy S22 i problemy z wydajnością – koreańscy operatorzy wykonali niespodziewany ruch

W najgorszym momencie na serwerach sieciowej strzelanki przebywało dokładnie 979 osób. Mimo wszystko ten okropny wynik nie zmienia faktu, że w ciągu ostatnich 30 dni średnia zalogowanych jednocześnie graczy w Battlefield 2042 wynosiła około 1963. Niemniej tak wyraźny spadek formy i zejście poniżej tysiąca sesji daje jasno do zrozumienia, że z grą od Electronic Arts po prostu coś jest nie tak. Dla porównania w Battlefield V w takim samym czasie po debiucie na rynku w grze zalogowanych było około 11 585 osób jednocześnie.

Osoby zainteresowane tematem wiedzą, że praktycznie od listopadowej premiery tytułu gracze narzekają na jakość rozgrywki oraz inne mniej znaczące, ale wciąż irytujące elementy. Battlefield 2042 w serwisie metacritic został oceniony przez użytkowników na ocenę 2,1 w skali 1-10. Społeczność gry nieustannie zwraca się do Electronic Arts z prośbami o naprawienie tytułu, jednak producent wydaje się być niewzruszony na desperackie wołania fanów. Co prawda kalifornijska firma kilkukrotnie dała do zrozumienia, że pracuje nad ulepszeniem Battlefield 2042, ale mimo wszystko łatka, która została doczepiona do tej produkcji wydaje się być już nie do pozbycia. Do tak fatalnej sytuacji wizerunkowej gry teraz dochodzi także faktyczny spadek popularności.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy