Dead Island 2 powstanie osiem lat po pierwszej zapowiedzi?

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Kontynuacja hitowej gry z 2011 roku może wkrótce ujrzeć światło dzienne. Dead Island 2 po raz pierwszy producenci zapowiedzieli osiem lat temu! Lepiej późno niż wcale?

Dead Island 2 żyje! Tak przynajmniej twierdzi Tom Henderson

Dead Island 2

Dziś na swoim kanale YouTube nowy odcinek wstawił Tom Henderson. Znany branżowy specjalista słynie z trafnego przewidywania ruchów na rynku gier. Ostatnio dziennikarz skupiał się na serii Call of Duty, ale teraz jego uwaga została skierowana ku grze Dead Island. Dokładniej mówiąc ku jej kontynuacji, którą zapowiedziano po raz pierwszy w 2014 roku. Od tamtej pory o projekcie dostawaliśmy jedynie szczątkowe informacje. Teraz jednak Henderson przyszedł do nas z garścią świeżych nowinek.

Według wszystkich ludzi, z którymi rozmawiałem, gra jest w porządnym stanie, a wkrótce może zostać oficjalnie ogłoszona wraz ze zwiastunem. […] Premiera powinna odbyć się w okolicach czwartego kwartału tego roku. Jeśli nastąpią jakieś problemy w rozwoju, najprawdopodobniej termin przeniesie się na rok 2023.

Zobacz też: Aktualizacja dla PS5 i PS4 przyniesie sporo zmian w tym jedną, na którą czekałem lata

Poza aspektami technicznymi Henderson dał nam również wgląd w fabułę nowej części Dead Island. Dla osób niezaznajomionych z pierwszą odsłoną gry opowiada ona o grupie ludzi, którzy zostali uwięzieni na wyspie wypełnionej po brzegi od krwiożerczych zombie. Za stworzenie tego survival horroru odpowiadał polski producent — Techland.

Historia zaczyna się w samolocie, gdzie wybuchła epidemia zombie. Następnie rozbijamy się o Hollywood, a zadaniem gracza, który przetrwał katastrofę jest teraz przetrwanie na ziemi.

Dead Island 2 jest bardzo wyczekiwanym tytułem na rynku gier. Tak jak już wspomniałem pierwsze zapowiedzi produkcji miały miejsce w 2014 roku. Od tamtej pory przez internet przewinęła się lawina plotek o kolejnych szczegółach gry. Według jednej z nich, która stała się bardzo popularna, fabuła miała obracać się wokół Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, które poddały całą Kalifornie kwarantannie.

Źródło: Video Games Chronicle

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy