Max Payne

Najlepsza gra TPP powróci w chwale – Max Payne doczeka się nowej wersji!

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Max Payne oraz Max Payne 2 dostaną remake i to pod skrzydłami Remedy Entertainment, czyli firmy odpowiedzialnej za kultową markę. Nowa gra będzie w pełni odświeżoną wersją klasyka i pojawi się na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S. To bardzo dobra wiadomość, ale niestety na sam projekt przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Prace nad grą dopiero się rozpoczynają, więc na premierę w tym roku nie ma co liczyć.

Max Payne remake – gra trafi na PC, PS5 i XSX

Max Payne Remake

Nie da się zaprzeczyć, że oryginalny Max Payne bardzo mocno wpłynął na cały rynek gier i sprawił, że gatunek TPP dostał wiatru w żagle. To też jeden z najlepszych tytułów, które przed laty rozgrzewały PC-ty na całym świecie. Klasyka gatunku doczeka się wznowienia, za które odpowie oryginalne studio. To dobra wiadomość, ponieważ trzecia część cyklu powstawała już pod okiem Rockstar, który dalej ma prawa do marki. Jednak Remedy Entertainment oraz Rockstar doszły do porozumienia, którego wynikiem będzie remake Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Co ciekawe, tytuł ma pojawić się jako jedna gra, więc doczekamy się po prostu zbiorczego wydania na takiej samej zasadzie, jak ostatnio było z klasycznymi GTA.

Tytuł będzie opracowywany na silniku Northlight i będzie miał budżet, o który zadba w tym przypadku Rockstar. Zresztą Rockstar ma na siebie wziąć także ciężar dystrybucji oraz marketingu produkcji, więc porozumienie między dwiema firmami przyniosło sporo dobrych informacji. Remedy Entertainment nie jest już bowiem tak silną marką, jak to było w latach dziewięćdziesiątych, ale dalej liczącą się na rynku. W końcu wielu graczy czeka na Alan Wake 2, czyli kolejną głośną produkcję studia. Ich Control był naprawdę całkiem przyzwoitą grą, więc o jakość nie powinniśmy się specjalnie obawiać.

Zobacz też: LEGO nie zapomniało o kodach dla graczy – oto kombinacje, które urozmaicą rozgrywkę.

Nowy Max Payne z pewnością będzie jedną z głośniejszych produkcji, ponieważ fani od dawna czekali na jej wznowienie. Nowa oprawa graficzna może wiele zmienić, ale najważniejszy będzie tutaj sentyment graczy. Jeżeli uda się stworzyć produkcję trzymającą odpowiedni poziom, to z pewnością sięgnie po grę milionowa społeczność graczy. W końcu Max Payne to klasyka.

Źródło: Remedy Entertainment

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy