God of War PC Steam

God of War na Steam zalicza bardzo dobry start – Sony wiedziało co robi

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

God of War na Steam zadebiutowało na PC w piątek i start nie należał może do zachwycających. Jednak z każdym kolejnym dniem na platformie Valve w produkcję gra coraz więcej osób. To wielki sukces produkcji, która debiutowała przecież jeszcze na PlayStation 4. Decyzja Sony o tym, by przerzucać swoje ekskluzywne produkcje na PC okazała się trafna.

God of War na Steam – sukces gry na PC

Premiera God of War na PC miała miejsce 14 stycznia tego roku. W dniu premiery na Steam jednocześnie w produkcję grało około 50 tysięcy osób, co nie jest olśniewającym wynikiem. Przynajmniej wtedy, kiedy zestawi się go z takimi produkcjami, jak Counter-Strike: Global Offensive, gdzie jednocześnie w chwili pisania tego tekstu, gra ponad 860 tysięcy osób. Oczywiście mówimy tutaj o dwóch zupełnie różnych tytułach, a gry multiplayer zawsze przyciągały sporo graczy. God of War nastawiony jest na pojedynczego gracza, a dochodzi do tego jeszcze to, że nie jest to zupełnie nowa produkcja.

God of War od Santa Monica Studio zadebiutowało na PlayStation 4 w kwietniu 2018 roku. Premiera gry na PC, która zaliczana była do tytułów ekskluzywnych na konsolę, to doskonały zabieg marketingowy Sony. Firma tylko na tym zyskuje. Gracze konsolowi czekają na premierę God of War Ragnarok, więc szum wokół marki się przyda. Do tego gracze PC-towi mogą w końcu sprawdzić, czy faktycznie God of War jest wart zachodu. I wygląda na to, że tytuł przyjęli bardzo dobrze. Po dość przeciętnym starcie, teraz w God of War na Steam gra jednocześnie ponad 73 tysiące osób. Dodajmy, że produkcja dostępna jest także na platformie Epic Games Store, więc graczy może być sporo więcej. Do tego dochodzą też osoby, które produkt zakupiły, ale jeszcze go nie odpaliły.

Zobacz też: Netflix po raz kolejny usuwa dobre rzeczy z katalogu.

Możemy się więc spodziewać kolejnych gier z PlayStation, które zawitają na komputery osobiste. Mamy już Days Gone, Horizon Zero Dawn oraz Death Stranding. Zobaczymy, kto będzie następny w kolejce.

Źródło: Steam Deck / Steam

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy