Nintendo Switch Lite Dialga & Palkia Edition będzie specjalną wersją konsoli od Japończyków. Zważywszy na to, że konsola w Polsce nie cieszy się ogromną popularnością, nie spodziewaliśmy się jej w naszym kraju. Tymczasem Nintendo bardzo miło nas zaskoczyło, ponieważ sprzęt pojawi się w Polsce już na początku listopada.

Nintendo Switch Lite Dialga & Palkia Edition

Nintendo Switch Lite Dialga and Palkia Edition

Na rynku konsol do gier liczą się trzy firmy – Microsoft, Sony oraz właśnie Nintendo. Ci ostatni nie wzięli udziału w wyścigu nowej generacji i kiedy wypuszczano Xbox Series X|S oraz PlayStation 5, Nintendo dalej robiło swoje. Czekaliśmy wprawdzie na ulepszoną wersję konsoli, która według pierwszych informacji miała nazywać się Nintendo Switch Pro. Jednak zamiast tego gracze dostaną wersję konsoli z wyświetlaczem OLED. Nintendo Switch OLED ma niedługo pojawić się na rynku, ale udostępniona zostanie także specjalna wersja konsoli w wersji Lite.

Nintendo Switch Lite Dialga & Palkia Edition pojawić ma się w Polsce 5 listopada tego roku. Niestety, ale nie poznaliśmy jeszcze ceny samej konsoli. Normalna wersja Nintendo Switch Lite kosztuje teraz około 900 złotych, ale znajdziemy także wersje, które wyceniono na ponad tysiąc złotych. Możemy podejrzewać, że model Nintendo Switch Lite Dialga & Palkia Edition także będzie droższy, niż standardowa, jednokolorowa wersja urządzania.

Nintendo Switch Lite Dialga and Palkia Edition

Zobacz też: Ciemny motyw zawitał do Google Chat.

Nowa wersja Nintendo Switch Lite ma być prezentem dla fanów, którzy czekają także na nowe wydanie Pokémon Brilliant Diamond i Pokémon Shining Pearl. Pod względem specyfikacji, konsola pozostanie bez zmian. Dostaniem więc urządzenie z wyświetlaczem LCD o przekątnej 5,5 cala (1280×720 pikseli) oraz z akumulatorem, który ma wystarczyć na dłużej, niż w przypadku standardowego Switcha. Trzeba przyznać, że ta wersja kolorystyczna konsoli prezentuje się naprawdę ładnie i fani z pewnością będą na nią „polować”.

Źródło: Nintendo