xbox tryb nocny

Xbox z trybem nocnym – firma testuje już potrzebną funkcję

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Na Xbox pojawi się nowa funkcja – tryb nocny. Teraz jest testowana, więc nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawi się na konsolach, ale za to wiadomo, co będzie oferowała. Może być to coś naprawdę pożytecznego, a szczególnie dla tych graczy, którzy siadają do konsoli nocami i drażni ich zbyt duża ilość światła. Niedługo będzie można to zmienić, a pojawi się kilka sposobów na to, by dostosować działanie konsoli do swoich potrzeb.

Xbox i tryb nocny

Granie w nocy na konsoli i przy zgaszonym świetle, może być dla niektórych problematyczne. Oczywiście każdy ma inne potrzeby, ale niedługo pojawi się nowa opcja, która pozwoli dostosować jasność telewizora oraz samej konsoli. Chodzi o tryb nocny, który jest już dostępny w programie Xbox Insider. Dzięki niemu będzie można przyciemniać obraz na telewizorze z poziomu konsoli, ale to nie wszystko, co będzie oferował nowy tryb. Da się także przyciemnić diody LED na samym kontrolerze, by nie raziły tak bardzo w oczy, kiedy nie ma innego źródła światła. Ma także pojawić się możliwość przyciemnienia przycisku na samej konsoli.

Tryb nocny na Xbox ma wprowadzać sporo funkcji, które będzie można dostosowywać do swoich upodobań i potrzeb. Różne tryby podświetlania czy nawet opcjonalny filtr niebieskiego światła mogą ułatwić granie nocami. Korzystanie z trybu nocnego będzie można ustawić samodzielnie, na konkretne godziny lub uzależnić od wschodu i zachodu słońca.

Zobacz też: Co nowego w Xbox Game Pass na sierpień 2021?

Nowa funkcja jest obecnie testowana, ale prawdopodobnie niedługo pojawi się już na konsolach. Trzeba przyznać, że to jedna z takich funkcji, która może być często wykorzystywana przez graczy. Tryb nocny ma nie tylko polepszyć komfort grania, ale także przyczynić się do tego, że później graczom będzie łatwiej zasnąć. Będzie także można włączyć motyw trybu nocnego dla całej konsoli. Działanie funkcji możecie obejrzeć na załączonym filmie.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy