ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ghost of Tsushima Directors Cut zwiastun fabularny

Zwiastun fabularny Ghots of Tsushima Director’s Cut – co nowego pojawi się w produkcji?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Gry

Pojawił się zwiastun fabularny Ghost of Tsushima Director’s Cut, czyli rozszerzenia jednej z najlepszych gier dla poprzedniej generacji konsol. Tytuł dostępny będzie tylko na konsolach PlayStation 5 oraz PlayStation 4, ale to posiadacze tych pierwszych zyskają najwięcej. I nie chodzi tutaj o same dodatki, bo te są takie same dla obu platform, ale o możliwości, które oferuje nowa konsola. Tutaj nie ma się co oszukiwać, granie na PlayStation 5 będzie po prostu o wiele przyjemniejsze, niż na PlayStation 4.

Zwiastun fabularny Ghost of Tsushima Director’s Cut

Fani Ghost of Tsushima mogą już zacierać ręce, bo zapowiada się, że wersja Director’s Cut przyniesie wiele dobrego. Otrzymamy dodatkową wyspę, która ma być wypełniona nowymi zadaniami oraz wątkami fabularnymi. Do tego dojdą także dodatki cyfrowe, a sama gra ma działać lepiej. Głównie na PlayStation 5, gdzie doczekała się szeregu ulepszeń. Pojawi się pełne wsparcie dla kontrolera DualSense, dźwięk 3D w słuchawkach stereofonicznych czy w końcu dynamiczna rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę. Sony udostępniło też zwiastun fabularny Ghost of Tsushima Director’s Cut, który rzuca trochę światła na to, o czym będzie opowiadał dodatek.

Nadchodzi zupełnie nowy rozdział w podróży Jina, w grze pojawi się nowy obszar – Wyspa Iki. W nowej historii Jin udaje się na wyspę, aby zbadać pogłoski o obecności Mongołów. Wkrótce jednak zostaje wplątany w wydarzenia o bardzo osobistym znaczeniu, które zmuszą go do ponownego przeżycia traumatycznych chwil z przeszłości. Poza zupełnie nową historią i nowymi postaciami, gracze otrzymają zupełnie nowe środowiska do zbadania, nową zbroję dla Jina i jego konia, nowe mini-gry i techniki. Pojawią się również nowi wrogowie, a gracze będą mieli możliwość odblokowania zupełnie nowych trofeów.

Ghost of Tsushima Director’s Cut – opis producenta

Zobacz też: Wystartowała letnia wyprzedaż w PlayStation Store.

Zawartość Ghost of Tsushima Director’s Cut

 • Pełna wersja gry.
 • Rozszerzenie „Wyspa Iki”: nowy wątek fabularny, minigry, rodzaje przeciwników i nie tylko.
 • Wieloosobowy tryb współpracy Legends.
 • Cyfrowy minialbum.
 • Jeden punkt techniki.
 • Talizman łaski Hachimana.
 • Zestaw skórek „Bohater Tsushimy”: złota maska, zestaw do konserwacji miecza, koń, siodło.

Cena Director’s Cut

Ghost of Tsushima Directors Cut

Sony przygotowało kilka wariantów produkcji i można się łatwo w tym pogubić. Poniżej prezentujemy ceny w cyfrowym sklepie producenta.

 • Ghost of Tsushima Director’s Cut (PS4/PS4 Pro) – cena 299 złotych
 • Aktualizacja do Director’s Cut (PS4/PS4 Pro) – cena 84 złote
 • Ghost of Tsushima Director’s Cut (PS5) – cena 339 złotych
 • Aktualizacja do Director’s Cut na PS5 jeżeli posiada się Ghost of Tsushima na PS4 –  cena 125 złotych (dostępne od 20 sierpnia 2021 r.)
 • Aktualizacja do Director’s Cut na PS5, jeżeli posiada się Director’s Cut na PS4 –  cena 41 złotych (dostępne od 20 sierpnia 2021 r.)

Wielu graczy nie jest zadowolonych z tego, że posiadając wersję podstawową gry, będą musieli dopłacić do tego, że ta będzie działać lepiej na PlayStation 5. Z jednej strony można to zrozumieć, bo przecież wielu producentów zdecydowało się na darmowe „łatki”, które poprawiały rozgrywkę na nowej konsoli od Sony. I tutaj Sucker Punch, czyli twórcy gry, taką aktualizację już wypuścili wcześniej. Wersja Director’s Cut jest czymś znacznie więcej, niż tylko „łatką”. Tutaj mówimy o nowej zawartości i to całkiem sporej. Przynajmniej tak zapowiada to opublikowany przez Sony zwiastun. Dodatkowe misje i nowe lokacje to coś, czego żaden developer nie daje za darmo, a szczególnie w produkcjach single player. Gdyby Ghost of Tsushima „żyło” tylko z multiplayera, sytuacja wyglądałaby odrobinę inaczej.

Nie jest jednak tak, że dodatek Director’s Cut dla posiadaczy podstawowej wersji gry będzie gigantycznym wydatkiem. Owszem, 125 złotych to nie jest mało, ale tyle kosztują DLC do gier w wersji cyfrowej. Zawsze można odczekać trochę i liczyć na to, że pojawią się przeceny w PlayStation Store, ale to raczej zbyt szybko nie nastąpi. Premiera Ghost of Tsushima Director’s Cut zaplanowana jest na 20 sierpnia. Kupując grę w przedsprzedaży, można liczyć także na bonusy (grafiki z gry oraz dodatkowe utwory do cyfrowej ścieżki dźwiękowej).

Źródło: Sony informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy