Xbox Game Pass

Xbox Game Pass trafi na… telewizory. Niedługo przestaniesz potrzebować konsoli

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Microsoft zapowiedział dziś ciekawe zmiany. Xbox Game Pass trafi bowiem na kolejne urządzenia, a w tym i na telewizory (Smart TV). Taka integracja aplikacji może sprawić, że posiadanie konsoli stanie się zbędę, jeżeli będzie się miało odpowiednio szybkie łącze internetowe. Microsoft bardzo mocno inwestuje w swoją usługę, ale to się opłaca, bo gracze mimo korzystania z abonamentu, dalej wydają pieniądze na gry.

Xbox Game Pass na telewizory – usługa będzie szeroko dostępna

Xbox Game Pass smart tv telewizory

Dostęp do elektronicznej rozrywki ma być prosty i łatwy. Microsoft konsekwentnie do tego dąży. Teraz z Xbox Game Pass można korzystać na konsolach firmy, ale także na PC-tach oraz smartfonach. Microsoft nie zamierza jednak na tym poprzestać. Prowadzone są bowiem rozmowy z producentami telewizorów, by wprowadzić do ich systemów aplikację Game Pass. To pozwoli na granie w nowe produkcje bez konieczności posiadania konsoli czy PC-ta. Oczywiście odpowiednio szybkie łącze będzie potrzebne. Tak samo, jak kontroler, ale Xbox Game Pass na telewizorze może być dla wielu osób dużym ułatwieniem. Gry będą uruchamiane w chmurze (Xbox Cloud Gaming), więc bez dobrego łącza może być ciężko.

Microsoft ulepsza i aktualizuje teraz swoje centra danych, więc usługa będzie działała jeszcze lepiej w przyszłości. Gry z chmury mają być wtedy uruchamiane już na konsolach Xbox Series X, czyli będą wczytywały się szybciej. Xbox Game Pass będzie także udostępniony w przeglądarkach (Edge, Chrome oraz Safari). Jakby tego było mało, Microsoft ma pracować nad własną przystawką do telewizorów, która pozwoli na dostęp do Game Pass.

Zobacz też: OnePlus Nord CE 5G oficjalnie zaprezentowany – znamy też jego cenę.

Okazuje się też, że subskrybenci Game Pass sprawdzają o 30% więcej gatunków gier i grają w 40% więcej produkcji, niż osoby bez subskrypcji. Dziewięciu na dziesięciu graczy posiadających abonament stwierdziło, że zagrało w dany tytuł tylko dlatego, że był w Game Pass. I co ciekawe, posiadacze Game Pass o 50% częściej wydają pieniądze na same gry i dodatki, niż osoby bez dostępu do subskrypcji. Aktywny rozwój usługi to chyba najlepsze, co Microsoft mogło zrobić dla graczy.

Źródło: Microsoft informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy