CD Projekt RED podzieliło się tym, jakie są oficjalne wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077. Wcześniej w sieci pojawiły się dane, które miały pokazywać sprzedaż gry na platformie Steam, ale widać były trochę zawyżone. Nie zmienia to jednak tego, że nowa gra od CD Projekt RED to prawdziwy sukces, choć tytuł dalej wywołuje ogromne kontrowersje wśród graczy, a szczególnie tych korzystających z konsol.

Oficjalne wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077

wyniki Cyberpunk 2077 sprzedaż

Można było się spodziewać, że oficjalne wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077 będą satysfakcjonujące dla firmy. Wiadomo to było już w momencie, kiedy okazało się, że z samych pre-orderów zwróciły się koszty produkcyjne oraz marketingowe. Jednak kiedy zaczęły pojawiać się problemy z grą w wersji na konsole i okazało się, że wielu graczy chce tytuł zwrócić, bo czuje się oszukanych, mogło być różnie. Z wiadomości opublikowanej przez CD Projekt S.A. widać jednak, że nie jest tak źle, a co więcej, jest bardzo dobrze. Do 20 grudnia, czyli 10 dni po premierze, tytuł znalazł się w rękach 13 milionów graczy na całym świecie.

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że do dnia 20 grudnia włącznie, gracze kupili ponad 13 milionów sztuk gry Cyberpunk 2077. Powyższa liczba odpowiada szacunkom odnośnie do salda zrealizowanej sprzedaży detalicznej na wszystkich platformach sprzętowych (po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez klientów detalicznych w sklepach fizycznych oraz cyfrowych) tzw. “sell through”, pomniejszonej o liczbę otrzymanych do dnia publikacji niniejszego raportu mailowych zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji “Help Me Refund”, otrzymanych bezpośrednio przez Spółkę.

Zobacz też: Asystent Google się buntuje i odmawia pracy.

Zapewne jeszcze sporo osób zdecyduje się teraz na zakup produkcji, by wręczyć ją komuś bliskiemu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wypuszczane przez firmę łatki także mogą sprawić, że więcej graczy sięgnie po tytuł. Do tej pory mogli czekać na to, aż produkcja będzie grywalna na konsolach, bo na PC-tach takich problemów z nią nie było.

Źródło: CD Projekt

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.