Cyberpunk 2077 to hit sprzedażowy, a przynajmniej tak wynika z nieoficjalnych danych, które odnoszą się do platformy Steam. I choć gra od CD Projekt RED dostępna jest także na innych platformach sprzedażowych, to sam wynik ze Steama pokazuje, że produkcja Polaków jest jednym z najczęściej wybieranych tytułów ostatnich dni. Nawet mimo ogromnych kontrowersji, które pojawiły się zaraz po premierze produkcji.

Cyberpunk 2077 to hit

Wyniki Cyberpunk 2077 hit

Długo wyczekiwana premiera Cyberpunk 2077 nie była zbyt przyjemnym wydarzeniem dla wielu graczy. Szczególnie tych, którzy mieli zamiar odpalać produkcję na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Kiepska optymalizacja, masa błędów i wrażenie, że tytuł powstał bardzo pośpiesznie. Nie tego się spodziewano po CD Projekt RED, ale firma nie chowa głowy w piasek. Oferowała zwroty niezadowolonym klientom, co nie zmienia tego, że niesmak pozostał. Przynajmniej wśród graczy, którzy posiadają konsole. Korzystający z PC-tów nie narzekają na produkcję tak bardzo, a patrząc na wyniki ze Steam widać, że coraz więcej osób sięga po Cyberpunk 2077.

CD Projekt RED nie opublikowało jeszcze oficjalnych wyników sprzedaży Cyberpunk 2077, ale na platformie SteamSpy można je zobaczyć. W ciągu niecałych dwóch tygodni od premiery Cyberpunk 2077 został zakupiony przez ponad 15 milionów osób. I mówimy tutaj tylko o wersji kupionej na Steam. Zważywszy na to, że na platformie GOG większy „fragment tortu” trafiała w ręce developera, możemy podejrzewać, że na zakup tam skusiło się także sporo osób. Wiadomo było już, że z samych pre-orderów zwróciły się koszty produkcyjne i marketingowe produkcji, więc firma teraz tylko zarabia na swoim tytule.

Zobacz też: Jak wypadł Cyberpunk 2077 w wersji na PlayStation 4, a jak na PlayStation 5.

Cyberpunk 2077 było na szczecie najlepiej sprzedających się gier na Steam w zeszłym tygodniu. Z danych SteamSpy wynika, że ostatnio przybywało około 1 miliona nowych graczy dziennie. Mimo całego zamieszania związanego z konsolową wersją gry, tytuł na PC-tach radzi sobie znakomicie. Teraz możemy tylko czekać na oficjalne dane sprzedażowe.

Źródło: Reddit / Steam / Gry-Online

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.