Seria Fallout cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Choć nowe odsłony tej niezwykle lubianej serii nie mają już zbyt wiele wspólnego z tymi z późnych lat 90., to wciąż wiele osób je sobie ceni. Tak się składa, że dziś swoje 22. urodziny obchodzi kultowy Fallout 2, przez niektórych uważany za najlepszego Fallouta w dziejach. Aż ciężko uwierzyć, że minęło już tyle lat.

22. urodziny Fallouta 2

Fallout 2 22 urodziny

29 października 1998 roku ukazało się pierwsze wydanie Fallouta 2. Gra spotkała się z fenomenalnym odbiorem, niemal od razu stając się hitem. To utrzymana w klimacie postapokaliptycznym produkcja, będąca bezpośrednią kontynuacją Fallouta z 1997 roku. Opowiada ona historię człowieka, który wyrusza w podróż celem odnalezienia G.E.C.K.-a – urządzenia mogącego pomóc przywrócić do ładu świat po wojnie nuklearnej. Jak nietrudno się domyślić, nie będzie to łatwe zadanie, tym bardziej że do listy zmartwień bohatera szybko dochodzi uprowadzenie bliskich mu osób.

Zobacz także: Byli pracownicy Blizzarda zakładają własne studio. Chcą stworzyć RTS-a pokroju Starcrafta

W serwisie Metacritic Fallout 2 w wersji pecetowej ma obecnie ocenę 86 na 100 z recenzji i 9,1 na 10 od użytkowników. To fenomenalny wynik, do którego wiele współczesnych gier nie ma nawet podjazdu. Hit studia Black Isle to niezaprzeczalnie jedna z najważniejszych pozycji w branży growej, która przetarła szlaki wielu późniejszym produkcjom. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki, by mimo upływu lat Fallout 2 wciąż istniał w świadomości graczy. To wciąż bardzo dobra gra, choć trzeba uczciwie przyznać, że wielu współczesnych pasjonatów elektronicznej rozrywki może odrzucić archaiczna oprawa graficzna. A wy co sądzicie o Falloucie 2? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Bethesda

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.