Metal Gear Solid na PC wisiał w powietrzu już od kilku dni. Teraz mamy w końcu potwierdzenie, że klasyk od Konami będzie dostępny na platformie GOG. Zresztą nie tylko on, bo razem z tym tytułem, trafiło do sprzedaży kilka innych, a każdy bardziej kultowy od poprzedniego. Teraz każdy, kto będzie miał ochotę przypomnieć sobie kultowe tytuły, ma taką możliwość. Ile za nie zapłacimy?

Metal Gear Solid na PC

Metal Gear Solid  na PC
Metal Gear Solid

Konami postanowiło zrobić swoim fanom nie lada niespodziankę i wypuściło na platformie GOG zestaw swoich klasycznych gier. Wśród nich znajdziemy właśnie Metal Gear Solid na PC, ale także Metal Gear czy Metal Gear Solid 2 Substance. Wśród udostępnionych dziś tytułów nie zabrakło także Konami Collector’s Series: Castlevania & Contra, które tak naprawdę jest zestawem aż pięciu tytułów. Znajdziemy tam bowiem Castlevania, Castlevania II: Simon’s Quest, Castlevania III: Dracula’s Curse, Contra oraz Super C. Poniżej znajdziecie ceny poszczególnych gier na GOG, a gry znajdziecie oczywiście na platformie.

  • Metal Gear – 21,99 zł
  • Metal Gear Solid – 35,99 zł
  • Metal Gear Solid 2 Substance – 35,99 zł
  • Konami Collector’s Series: Castlevania & Contra – 21,99 zł

Zobacz też: Wikipedia doczeka się nowego wyglądu – zmiany po prawie 10 latach.

Zapewne wiele osób zdecyduje się powrócić do klasycznych tytułów Konami, a szczególnie do Metal Gear Solid 2, które pojawiło się w wersji Substance. Poniżej znajdziecie opisy tego, czego możecie się spodziewać po wersjach udostępnionych na GOG.

Metal Gear Solid na PC
Metal Gear

Metal Gear

OUTER HEAVEN to nazwa naszpikowanego systemami broni terenu położonego w głębi południowej części Afryki, gdzie opracowano przerażającą broń o nazwie METAL GEAR. W tej misji SOLID SNAKE, jeden z członków tajnej armii FOX HOUND, musi przeniknąć do strefy OUTER HEAVEN i zniszczyć METAL GEAR.

Metal Gear Solid

Nazywasz się Snake i jesteś agentem rządowym, który musi odzyskać kontrolę nad tajną bronią pozostającą w rękach terrorystów.

Światowy bestseller na PlayStation teraz pojawia się w wersji na PC z lepszą grafiką, dodatkowymi funkcjami i nowymi trybami rozgrywki! Zupełnie inny niż wszystkie znane ci gry, Metal Gear Solid wprowadza nowy gatunek gier, w którym skradanie się w stylu ninja i zimna krew to najlepsza broń.

– Dodatkowe Misje VR!

– Opcjonalny tryb z perspektywy pierwszej osoby pozwala rzucić się do akcji natychmiast po rozpoczęciu gry.

– Obsługa różnych urządzeń sterujących i ulepszona funkcja szybkiego zapisu.

Metal Gear Solid 2 Substance

Metal Gear Solid 2 na PC
Metal Gear Solid 2

Solid Snake wraca w Metal Gear Solid 2® Substance, najlepszej edycji Metal Gear Solid ® 2: Sons of Liberty z zupełnie nowymi trybami gry, ukrytymi postaciami i wątkami fabularnymi.  Supertajna technologia militarna została potajemnie przemycona na tankowcu w nieznane miejsce.  Uzbrojony w arsenał nowych broni, zapasy i manewry kamuflujące Snake musi zinfiltrować transport i nie dopuścić, aby broń masowej zagłady dostała się w niepowołane ręce!

– 350 misji VR oraz 150 misji alternatywnych – tylko w SUBSTANCE

– 5 nowych opowieści o Snake’u, w tym o Solid Snake’u – tylko w SUBSTANCE

– Nowe tryby gry i grywalne postacie do odblokowania – tylko w SUBSTANCE Exclusive

– Zawiera całą grę Metal Gear Solid®2: Sons of Liberty oraz debiutujące tryby Casting Theater oraz Boss Survival – tylko w SUBSTANCE Exclusive

– Do dyspozycji techniki ukrywania się i infiltracji, takie jak skoki do wody, zwisanie z parapetów i przebrania.

– W pełni interaktywne środowisko, w którym kule mogą uszkodzić rury, dym ujawnia promienie lasera, a mokre buty pozostawiają ślady.

– Wspaniała oprawa muzyczna skomponowana przez Harry’ego Gregsona-Williamsa (Armageddon, The Rock).

Konami Collector’s Series: Castlevania & Contra

Castlevania i Contra dostępne w jednym pakiecie na PC. Ta kolekcja gier zapewnia wartką akcję, suspens i świetną rozgrywkę od cieszącego się popularnością producenta gier – po raz pierwszy od przeszło dekady.

5 klasycznych gier KONAMI: Castlevania, Castlevania II: Simon’s Quest, Castlevania III: Dracula’s Curse, Contra i Super C.

Dwie najpopularniejsze serie KONAMI w jednym pakiecie.

Opcja szybkiego zapisu dostępna w dowolnym momencie.

Potomkowie klanu Belmont powracają wraz ze swoim odwiecznym wrogiem, hrabią Draculą, w tych trzech grach, od których wszystko się zaczęło: Castlevania, Simon’s Quest i Dracula’s Curse.

W grach Contra i Super C Red Falcon najeżdża Ziemię – tylko dwóch bohaterów może powstrzymać wrogie hordy obcych.

Źródło: Konami / GOG

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.