ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Christian Bale gotowy na powrót do roli Batmana! Jest jednak jeden warunek

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Batman to jeden z najpopularniejszych superbohaterów. W Człowieka Nietoperza wcielało się już wielu aktorów. Jednym z nich jest Christian Bale, który ogłosił, że jest gotowy na powrót do kultowej roli. Jak się jednak okazuje, nie jest to takie proste.

Batmanów dwóch — czy Christian Bale powróci?

Batmanów dwóch — czy Christian Bale powróci?

W marcu tego roku byliśmy świadkami kinowej premiery filmu Batman. Mroczna produkcja spotkała się z wieloma pozytywnymi recenzjami. W większości z nich mogliśmy przeczytać pochwały skierowane prosto do Roberta Pattinsona, który po raz pierwszy w życiu wcielił się w Bruce’a Wayne’a. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tuż po ogłoszeniu, kto odegra tytułowego superbohatera, fani DC wszczęli wyraźny bunt, sugerując, że gwiazdor Zmierzchu nie podoła temu zadaniu.

Tuż po premierze filmu lwia część z krytykantów uderzyła się pierś i przyznała, że Brytyjczyk może nie jest najlepszym Batmanem w historii, ale zdecydowanie daje rade. W kontekście topowych odtwórców Człowieka Nietoperza na pewno znajdzie się natomiast Christian Bale. Co ciekawe 48-latek lada moment zadebiutuje w uniwersum Marvela jako Gorr w filmie Thor: Miłość i grom. Jednakże ciężko ukryć, że aktor przede wszystkim jest kojarzony ze swojej roli w Nolanowskiej trylogii o Mrocznym Rycerzu. Christian Bale po raz ostatni w Batmana wcielił się w 2012 roku, jednak nie oznacza to wcale, że nie rozmyśla nad powrotem do roli.

Osobiście uważam, że jest to kwestia Christophera Nolana. Jeśli kiedykolwiek powiedziałby mi, że chce zrobić jeszcze jeden film o Batmanie i wybrał mnie do tej roli, rozważyłbym to bardzo poważnie. Kiedyś zawarliśmy między sobą pakt. W grę wchodziły trzy filmy, które zrobiliśmy. Umawialiśmy się tylko na nie. Powiedziałem sobie, że jeśli kiedykolwiek powrócę to tylko z Christopherem.

Christian Bale

Niestety dla wszystkich fanów umiejętności reżyserskich Christophera Nolana raczej nie zapowiada się na powrót 51-latka do uniwersum Batmana. Warto przypomnieć, że w skład trylogii stworzonej przez Brytyjczyka wchodzą: Batman – Początek, Mroczny Rycerz oraz Mroczny Rycerz powstaje.

Źródło: Xfire

Sprawdź najnowsze wpisy