titanic 666 film 2022

Tak zły, że aż dobry? Nachodzi (kolejny) sequel „Titanica”. Zobaczcie zwiastun „Titanic 666”

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Filmy

Słynąca ze złych filmów klasy Z wytwórnia The Asylum zaprezentowała zwiastun do produkcji o wiele mówiącym tytule – „Titanic 666”.

Titanic 666 – czy to prawdziwy sequel Titanica z 1997 roku?

titanic 666

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: „Nie”. To znaczy, twórcy zdają się nieformalnie sugerować, że tak, natomiast należy to potraktować jako filmową zabawę/happening studia The Asylum, które samo do siebie nie podchodzi na poważnie. I bardzo dobrze. Poza tym, „Titanic 666” wcale nie jest pierwszym sequelem filmu z 1997 roku, gdyż był nim… „Titanic II” oczywiście także od studia The Asylum. Ten film miał premierę już w 2010 roku. 

W każdym razie akcja filmu „Titanic 666” rozgrywa się sto dziesięć lat od tragedii, która miała miejsce 15 kwietnia 1912 roku. Titanic III – bo tak został nazwany kolejny następca Titanica, wyrusza w swoją dziewiczą podróż, której celem jest dopłynięcie do miejsca legendarnej katastrofy. Titanic III jest repliką oryginału z tymże usprawnioną technologicznie, tak więc ma mu nie grozić podobna katastrofa. Sęk w tym, że gdy statek dopływa na miejsce tragedii pierwszego Titanica duchy zmarłych wówczas pasażerów zaczynają atakować żywych.

Studio The Asylum – jak zarobić na podróbkach filmowych przebojów

titanic 666 horror
Kadr z filmu Titanic 666

Włodarze studia The Asylum znaleźli dla siebie całkiem lukratywną niszę. Ich model biznesowy polega na tworzeniu niskobudżetowych, czy wręcz (nie bójmy się tego słowa) zwyczajnie tanich podróbek hollywoodzkich przebojów. Jest nawet na to określenie fachowe- mockbuster. Jest to żartobliwa wersja blockbustera. Studio znane jest z tańszych i nierzadko parodystycznych wersji takich filmów jak np. „Transformers”, które w wersji The Asylum powstało jako „Transmorfers”. Szczególną popularnością cieszą się tworzone przez The Asylum budżetowe wersje slasherów i horrorów, w tym takie tytuły jak „Dwugłowy rekin atakuje” czy kultowe już w wielu kręgach „Rekinado”. Na rok 2022 zaplanowane są już m.in. mocbustery filmu „Moonfall” oraz „Morbiusa”.

Rekinado 2 film
Kadr z filmu Rekinado 2

Wracając do filmu „Titanic 666”, to jak można się domyślić, nie znajdziemy w nim znanej obsady. W rolach głównych wystąpią m.in. AnnaLynne McCord i Jamie Bamber, których najprawdopodobniej nawet najwięksi koneserzy kina nie będą wstanie przypisać do żadnego innego filmu bądź serialu.

Przeczytaj także: Sony ciągle tkwi w 2004 roku. Morbius to najbardziej anemiczny film na podstawie komiksów Marvela

Film „Titanic 666” ma mieć swoją premierę w 110 rocznicę tragedii Titanica, czyli 15 kwietnia 2022 roku w serwisie streamingowym Tubi. Jeśli waszą pasją jest oglądanie najgorszych filmów w historii, to warto sobie zapisać tę datę w kalendarzu.

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy