Spotify i TikTok łączą siły. Z nowej funkcji ucieszą się użytkownicy obu serwisów

4 minuty czytania
Komentarze

Spotify, najpopularniejsza platforma streamingowa muzyki, ciągle zaskakuje swoich słuchaczy nowymi możliwościami. Ostatnio informowaliśmy was o podcastach NASA na Spotify, które pojawiły się na platformie, a teraz dowiadujemy się, że będzie możliwa integracja serwisu z TikTokiem.

Nowości na Spotify

Słuchacze Spotify nie mogą narzekać na nudę z wybranym serwisem streamingowym. Z uwagi na to, że zbliża się grudzień, już z niecierpliwością czekamy na oficjalne muzyczne podsumowanie roku ze Spotify Wrapped 2023. Z najnowszych doniesień wynika także, że niedługo pojawi się nie tylko oficjalne zestawienie najlepszych artystów i albumów, ale także subskrypcja z wyższą jakością dźwięku w ramach Spotify HiFi.

Fot Depositphotos Autor rclassenlayouts

Chociaż obie premiery są już na horyzoncie, nie oznacza to, że Spotify niczym nas nie zaskakuje. Kilka dni temu pojawiła się w systemie nowa funkcja. Jeśli spotkaliście się kiedyś z sytuacją, w której przeglądaliście TikToka i spodobała wam się muzyka z filmiku, ale nie mogliście wrzucić jej na swoją playlistę, wystarczy jedno dotknięcie, aby przenieść ją do biblioteki Spotify.

Spotify łączy się z TikTokiem

Firma właśnie umożliwiła szybkie zapisywanie utworów z TikToka bezpośrednio na liście odtwarzania w aplikacji. Dzięki temu łatwe jest przechwycenie ulubione piosenki z TikToka i odtwarzanie jej na Spotify zaledwie jednym kliknięciem.

Od teraz, zarówno użytkownicy darmowego, jak i płatnego Spotify w USA i Wielkiej Brytanii, mogą dodawać utwory, które słyszą na TikToku, bezpośrednio do listy odtwarzania „Polubione utwory” w aplikacji Spotify. To oznacza, że można teraz słuchać piosenek na Spotify bez konieczności przełączania się między aplikacjami.

Chcemy, abyś mógł słuchać ulubionych utworów, gdziekolwiek jesteś, i łatwo je zapisywać na Spotify, by cieszyć się nimi w dowolnym momencie

– mówi Sten Garmark, wiceprezes, globalny dyrektor ds. doświadczeń konsumenckich w Spotify.

Chociaż funkcja dostępna jest na ten moment tylko w tych dwóch anglojęzycznych państwach, firma zapowiedziała, że integracja z TikTokiem niedługo obejmie także inne kraje. Redakcja Android.com.pl zapytała Agę Kozłowską, Junior Consultant w Havas PR Warsaw (agencję, która odpowiada za prowadzenie biura prasowego Spotify), kiedy nowa funkcja będzie dostępna w Polsce. Niestety, tak jak podejrzewaliśmy, nie podano dokładnej daty.

Na ten moment nie mamy więcej informacji.

Aga Kozłowska, Junior Consultant w Havas PR Warsaw dla redakcji Android.com.pl

Co więcej, na samym TikToku się nie kończy. W przyszłości słuchacze Spotify mają mieć także możliwość połączenia platformy z innymi sieciami społecznościowymi, tworząc jedno immersyjne doświadczenie. Zielony serwis streamingowy planuje rozszerzyć podobne funkcje z innymi platformami, takimi jak BeReal, Meta, Instagram, Snapchat i Twitter, aby jeszcze bardziej zbliżyć artystów do ich fanów.

Oczywiście z integracji z TikTokiem można korzystać za darmo, jednak sami wiecie, że ilość reklam podczas słuchania muzyki w serwisie przeraża. Dlatego, dla większej wygody, sprawdźcie nasze sposoby na Spotify Premium za darmo. Zajrzyjcie również do naszego tekstu, w którym pokazujemy, jak korzystać z TikToka bez rejestracji.

Jak połączyć Spotify i TikToka?

Poniżej znajdziecie instrukcję do integracji Spotify i TikToka, z której będziecie mogli skorzystać, kiedy funkcja pojawi się w Polsce.

 1. Aktualizacja aplikacji. Upewnij się, że masz najnowszą wersję zarówno Spotify, jak i TikTok na swoim urządzeniu.
 2. Ustaw Spotify jako domyślną usługę w TikToku.
  • Przy pierwszym użyciu nowej funkcji w TikToku, dotknij opcji „Dodaj utwór” w głównym kanale.
  • Wybierz Spotify jako preferowaną usługę przesyłania strumieniowego.
  • Alternatywnie, możesz to zrobić w ustawieniach TikToka:
   • Wejdź w sekcję „Muzyka” na stronie Ustawienia.
   • Znajdź opcję wyboru domyślnej usługi przesyłania strumieniowego i wybierz Spotify.
 3. Zapisywanie utworów. Gdy słuchasz utworu na TikToku, aby go zapisać w swojej bibliotece Spotify, wystarczy dotknąć przycisku „Dodaj do Spotify”. Wszystkie nowo zapisane utwory zostaną automatycznie umieszczone na liście odtwarzania „Polubione utwory” w aplikacji Spotify.

Źródło: Spotify, oprac. własne