Strona Netflix otworzona na laptopie. Laptop leży na łóżku i białej pościeli

10 tys. złotych za oglądanie Netflixa. Odbębniasz trzy seriale i fajrancik

2 minuty czytania
Komentarze

Czy oglądanie seriali na platformie Netflix może być dochodowe? Okazuje się, że jak najbardziej. Pewna firma zdecydowała się zapłacić aż 2,5 tys. dolarów (~10 tys. złotych) śmiałkowi, który przetestuje trzy najpopularniejsze seriale tego VoD pod dość istotnymi kryteriami. Cóż, w imię wypłaty nauki, warto się poświęcić.

Co trzeba zrobić, aby dostać 10 tys. złotych za oglądanie Netflixa?

Co ciekawe, prośba o wykonanie specyficznego badania nie pochodzi od platformy Netflix, a od firmy Online Casinos, która (dobrze zgadliście) zajmuje się udostępnianiem wirtualnych kasyn dla hazardzistów. Najciekawsze są jednak kryteria, wobec których wybrany śmiałek musi ocenić trzy najpopularniejsze seriale platformy: Wednesday, Stranger Things oraz Squid Game:

  • syndrom jeszcze jednego odcinka — jak bardzo serial sprawia, że nie możesz przestać go oglądać (pomimo nadchodzącej pory snu lub pracy)
  • częstotliwość rozproszenia — jak często serial sprawia, że się rozpraszasz, zerkasz na telefon lub w inne miejsca (bo nie jest tak angażujący)
  • wynudzenie — częstotliwość momentów, w których serial usypia oglądającego
  • reoglądalność — czy serial był tak dobry, że obejrzysz go drugi raz dla dodatkowych detali?
  • ocena zakończenia — które zakończenie sprawiło, że nie mogłeś spać po nocach z wrażenia?

Nie jest to praca na lata, a raczej jednorazowe zadanie

Zwycięzca losowania ma miesiąc na obejrzenie wszystkich trzech seriali na Netflix i wysłanie szczegółowych ocen pod każdym z opisanych wyżej aspektów. Materiał roboczy to 50 odcinków trzech różnych seriali, więc śmiałek ma przed sobą dość karkołomne zadanie. Niemniej jednak, za 10 tys. złotych, nie jest to najgorsza praca do wykonania.

Business Insider przypomina, że wszystkie te programy łącznie były oglądane przez 5,7 mld godzin na całym świecie, co można przeliczyć 650 tys. lat. Krótko mówiąc, abstrakcyjne liczby, świadczące o niezwykłej popularności tych programów.

zdjęcie główne: yousafbhutta / Pixabay

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.