LINKI AFILIACYJNE

Potężny mod do Baldur’s Gate 3. Dodaje aż 54 nowe grywalne rasy

2 minuty czytania
Komentarze

Twórcy Baldur’s Gate 3 dali swoim graczom ogromne pole do manewru w kwestii produkowania różnego rodzaju modów. Tak się składa, że w internecie niedawno pojawił się fanowski dodatek Fantastical Multiverse, który znacząco rozszerza zakres zabawy w wirtualnym świecie. Co takiego oferuje jego zawartość?

Baldur’s Gate 3 z potężną modyfikacją – oto Fantastical Multiverse

fot. nexusmods

Od premiery Baldur’s Gate 3 minął zaledwie miesiąc, jednak najwięksi fani tego tytułu regularnie tworzą różnego rodzaju modyfikacje, które następnie udostępniają w fanowskich serwisach. Część z nich jedynie usprawnia niektóre elementy rozgrywki, jednak w grę wchodzą również ogromne dodatki, które znacząco wpływają na ostateczny odbiór produkcji od Larian Studios. Jednym z takich modów jest Fantastical Multiverse, który niedawno pojawił się na stronie Nexus Mods.

Co takiego oferuje ten patch? Cóż, przede wszystkim dodaje do rozgrywki aż 54 nowe rasy postaci. W tym miejscu należy podkreślić, że standardowo gracze do swojej dyspozycji otrzymują „zaledwie” 11 ras. W większości przypadków „dodatkowi” bohaterowie to przedstawiciele klas znanych z innych dużych produkcji fantasy. Mowa tu między innymi o seriach Final Fantasy oraz Dungeons & Dragons. Jeśli chcielibyście zapoznać się z pełną listą nowych ras lub ewentualnie od razu pobrać mod Fantastical Multiverse — poniżej znajdziecie odpowiedni link.

Zobacz też: Ten serial na Netflix pokochali wszyscy – na kontynuację trochę poczekamy

Oczywiście modyfikacja absolutnie nie jest żadnym oficjalnym dodatkiem wydanym przez Larian Studios, a jedynie fanowskim projektem (trochę jak przy polskim dubbingu do gry z wykorzystaniem AI), więc w grę wchodzą ewentualne niedociągnięcia. Niemniej skala zainteresowania modem sugeruje, że jego twórcy będą regularnie aktualizować zawartość, tak aby wyciągnąć z rozgrywki Baldur’s Gate 3 dodatkowe emocje.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o naszym zestawieniu najlepszych darmowych gier na platformie Steam oraz najlepszych gier na laptopa.

Źródło: IGN, Nexus Mod

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.