Baldur's Gate 3
LINKI AFILIACYJNE

Baldur’s Gate 3 na kolejnej platformie. Microsoft idzie na ustępstwa

2 minuty czytania
Komentarze

Premiera Baldur’s Gate 3 zrobiła ogromny szum wśród graczy na komputerach PC, a tytuł już wkrótce trafi na PlayStation 5, bo 6 września 2023 r. Smakiem mogą się obejść jedynie posiadacze konsol Xbox Series X|S, którzy będą musieli jeszcze trochę poczekać. Na szczęście tylko trochę, ponieważ Larian Studios potwierdziło premierę jeszcze w 2023 r.

Baldur’s Gate 3 to anomalia także na konsolach Xbox

Od początku generacji Xbox Series X|S, Microsoft nie uginał się deweloperom i wydawcom pod jednym aspektem. Każda gra musi działać na dwóch konsolach oraz oferować ten sam zestaw funkcji. Rozdzielczość i prędkość wyświetlania animacji mogą być różne, ale krótko mówiąc, to musi być dokładnie ta sama gra.

Baldur’s Gate 3 po raz kolejny udowadnia jednak, że zwykłą grą nie jest. Podczas trwających w Kolonii targów gamescom, Xbox zawarł porozumienie z Larian Studios, dzięki któremu zespół może porzucić prace nad trybem kooperacji na podzielonym ekranie w wypadku konsoli Xbox Series S. Niewielka strata w zamian za premierę gry jeszcze w 2023 r.

Xbox Series S to kość niezgody między graczami, deweloperami i Microsoft

Xbox Series S
fot. Microsoft

Xbox Series S to obecnie najtańsza konsola nowej generacji, kosztująca ok. 1300 złotych. Gracze z mniejszym budżetem mogą ją kupić, wyposażyć się w roczną subskrypcję Xbox Game Pass i cieszyć się nieskończonymi możliwościami zabawy.

Niestety, posiadacze Xbox Series X, wydawcy oraz deweloperzy nie są już tak podekscytowani, jak grupa odbiorców tańszej konsoli. Istnienie Xbox Series S sprawia, że twórcy muszą pracować nad optymalizacją dodatkowej platformy, a gracze dłużej czekają na najbardziej pożądane hity. Zdjęcie z Larian Studios wymogu parytetu funkcji między wersjami Baldur’s Gate 3 oznacza, że niecałe trzy lata po swojej premierze, słabszy Xbox Series S zaczyna być realnym problemem.

Nietrudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym coraz więcej wydawców (szczególnie tych największych) zacznie prosić Microsoft o wyjątki związane z Xbox Series S. Jednocześnie Phil Spencer zapewnia, że kluczowym elementem rozwoju platformy jest zapewnienie równego dostępu do gier posiadaczom Xbox Series X|S.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw