TikTok
LINKI AFILIACYJNE

Startuje TikTok Music. Spotify chyba powoli może się pakować

3 minuty czytania
Komentarze

TikTok podbija rynek strumieniowego udostępniania muzyki dzięki TikTok Music – co prawda usługa dostępna jest na razie jedynie w Indonezji i Brazylii, ale możemy się spodziewać, że nowa funkcja pojawi się także w innych krajach. TikTok Music ma być konkurencją dla prężnie działających już na rynku propozycji, takich jak Spotify czy Apple Music.

TikTok Music wygryzie Spotify?

fot. TikTok

Firma ByteDance, chińskie przedsiębiorstwo IT, działające w branży internetowej i właściciel TikToka, na rynku w Brazylii i Indonezji udostępniało już usługę strumieniowego przesyłania muzyki o nazwie Resso. 5 września Resso przestanie jednak działać, ponieważ ostatecznie zostanie zastąpione przez TikTok Music.

Usługa już zawiera katalogi największych wytwórni płytowych, w tym Universal Music Group, Warner Music Group i Sony Music. Oprócz tego możemy liczyć na podobne funkcje do innych muzycznych serwisów streamingowych – pobieranie utworów do słuchania offline, tekst piosenek wyświetlany w czasie rzeczywistym, tworzyć listy odtwarzania czy korzystać z rekomendacji wybieranych specjalnie dla nas.

Połączenie z istniejącym kontem na TikToku

Co ma wyróżniać tę usługę od innych? Twórcy TikTok Music chcą przyciągnąć młodszą publiczność poprzez zaoferowanie integracji z TikTokiem, ponieważ serwis muzyczny działa z tym samym kontem powiązanym z siecią społecznościową. Dostępna będzie także funkcja podobna do Shazam, pomagająca zidentyfikować słuchany przez nas utwór.

Osobiście uważam, że to może być hitem, sądząc po tym, że sporo nastolatków nuci obecnie głównie ścieżki dźwiękowe i fragmenty piosenek z viralowych rolek na Instagramie czy właśnie TikToku. Na pewno także jedna usługa będzie wspomagała drugą, promując najpopularniejsze piosenki, a użytkownikom będzie łatwiej przełączać się między kontem do słuchania muzyki a oglądaniem i tworzeniem wideo. Szczególnie że młodzi ludzie już teraz deklarują, że nawet informacje wolą czerpać z TikToka niż z mediów tradycyjnych. Chociaż nie bardzo wiemy, czy mamy się z tego cieszyć, skoro bezmyślne trendy promowane na platformie, mogą doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń, a nawet tragedii.

TikTok Music – ile kosztuje?

Nie wiemy jeszcze, kiedy i czy TikTok uruchomi nową platformę w pozostałych krajach, ale możemy posłużyć się przykładem miejsc, w których już funkcjonuje.

W Brazylii miesięczna cena wyniesie 3,49 USD (ok. 14 PLN), tyle samo co Apple Music. Jednak w przeciwieństwie do Spotify i innych podobnych platform, TikTok Music nie ma darmowego planu. Jedyne, na co możemy liczyć to wypróbowanie usługi za darmo przez miesiąc przed zakupieniem subskrypcji.

Podpowiadamy także, że można korzystać ze Spotify Premium za darmo – trzeba tylko wiedzieć jak. Co więcej, zdradzamy najnowsze informacje na temat Spotify HiFi. A dla rozluźnienia proponujemy playlistę Spotify stworzoną z najpopularniejszych piosenek z TikToka:

Jak podaje TechCrunch, rzecznik TikToka w mailu nie potwierdził planów wprowadzania TikTok Music do Stanów Zjednoczonych:

Jesteśmy podekscytowani możliwościami TikTok Music dla fanów muzyki, artystów i branży, ale nie mamy więcej wiadomości na temat planów na przyszłość

– powiedział rzecznik w e-mailu.

Źródło: La Vanguardia

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.