TikTok to stan umysłu – nastolatek chciał „porwać” pociąg dla odsłon. „GTA w prawdziwym życiu”

2 minuty czytania
Komentarze

TikToker znany pod internetowym pseudonimem „Mizzy” nie od dziś nagrywa i publikuje w sieci pranki, którymi chce zaistnieć w mediach społecznościowych. Nieśmieszne żarty przyniosły mu wątpliwą sławę i pierwsze zarzuty, jednak tym razem może skończyć się poważnie – sprawą „porwania” pociągu TikToker naruszył zasady nakazu sądowego.

TikToker chciał napaść na pociąg?

18-letni Bacari-Bronze O’Garro stał się popularną postacią w sieci, dzięki swoim kontrowersyjnym dowcipom. YouTuber i TikToker zdaje się nie mieć żadnych granic i już zalicza pierwsze zatargi z prawem za sprawą filmów zawierających szereg skandalicznych wyczynów.

Niektóre z wybryków Mizzy obejmowały kradzież psa starszej kobiety, rozrywanie książek z biblioteki, podchodzenie do kobiet i pytanie ich, czy „chcą umrzeć”, spychanie ludzi z rowerów oraz wchodzenie do samochodów i domów obcych bez pozwolenia.

Jak podaje portal Dexerto, w następstwie publikowania skandalicznych materiałów wideo, Mizzy został aresztowany i otrzymał dwuletni zakaz, uniemożliwiający mu wchodzenie na prywatny teren, a także filmowanie innych osób bez ich wyraźnej zgody w swoich treściach. I chociaż TikToki spotykają się ze sprzeciwem oglądających, polubień, komentarzy i obserwujących przybywa. Ale to nie zatrzymało go przed kręceniem kolejnych skandalicznych filmów, a orzeczenie sądowe nie położyło kresu jego wybrykom.

Kilka dni temu pojawił się klip pokazujący Mizzy’ego i kilka innych młodych osób, które wtargnęły do kabiny maszynisty pociągu i bawiły się przyciskami przy sterach pojazdu, a nawet naciskających klakson. Reposty tego materiału opublikowanego w sieci nazwano incydent „GTA w prawdziwym życiu”.

W poszukiwaniu kontrowersji

Ostatnio O’Garro udzielił wywiadu dziennikarzowi Piersowi Morganowi w Piers Morgan Uncensored, w którym wskazał, że to rasizm powoduje, że media się nim interesują, stwierdzając: „Jestem czarnym mężczyzną, który robi te rzeczy i dlatego w internecie panuje taka wrzawa”. W rozmowie z The Independent powiedział natomiast:

Kontrowersje, nawet jeśli nie są dobre, to najlepszy sposób na wybuch w mediach społecznościowych. Zawsze wiem, że wybuchnie oburzenie. Dokładnie wiem, co robię i jakie są konsekwencje moich działań.

Bacari-Bronze O’Garro w rozmie z The Independent

TikTok poinformował, że zabrania treści promujących działalność przestępczą i zablokował konta O’Garro „za naruszenie tych wytycznych”.

To nie pierwszy raz, kiedy potrzeba atencji i chęć zwiększenia oglądalności w mediach społecznościowych doprowadza ludzi do absurdalnych czynów.

Źródło: Dexerto, BBC