YouTuber rozbił samolot dla klików. To mocny kandydat do miana „idioty roku”, a do tego grozi mu 20 lat więzienia

2 minuty czytania
Komentarze

Kojarzycie postać Trevora Jacoba? Jeśli nie, bardzo możliwe, że znacie go jako „YouTubera, który rozbił swój samolot o zbocze góry dla wyświetleń”. Półtora roku po opublikowaniu haniebnego filmiku, wraca temat ukarania Amerykanina.

20 lat więzienia za filmik na YouTube?

20 lat więzienia za filmik na YouTube?

24 grudnia 2021 na platformie YouTube pojawił się film zatytułowany „I Crashed My Airplane”. Autorem skrajnie kontrowersyjnego materiału jest Trevor Jacob, który już wcześniej publikował nagrania z niebezpiecznych i wręcz kaskaderskich wyczynów. Niemniej wyskoczenie z lecącego samolotu i pozostawienie go na pastwę losu spowodowało, że Amerykanin w mgnieniu oka stał się celem ataku opinii publicznej.

29-latek szczęśliwie wylądował na ziemi, jednak tego samego nie można powiedzieć o maszynie, która z hukiem rozbiła się o zbocze góry w Lasie Narodowym Los Padres w stanie Kalifornia. Oczywiście większość internautów momentalnie rozpoczęła proces cancelowania YouTubera ze względu na szkody, które ten wyrządził faunie i florze Lasu Narodowego. Sam kontrowersyjny film możecie obejrzeć poniżej.

Zobacz też: Patostreamerzy trafią do więzienia? Jest projekt ustawy, która może karać też oglądających

Od skrajnie nieodpowiedzialnego „wyczynu” Trevora Jacoba minęło już półtora roku, jednak echa wydarzenia wciąż są aktywne. Naturalnie tuż po udostępnieniu filmu cała sprawa trafiła na policję, a następnie do odpowiednich organów zajmujących się przestrzenią powietrzną w Stanach Zjednoczonych. W kwietniu 2022 roku YouTuber stracił licencję pilota.

Co ciekawe w trakcie śledztwa Jacob okłamał służby federalne, twierdząc, że jego samolot stracił moc, przez co był zmuszony do tak „efektownego” opuszczenia pokładu. Ostatecznie dochodzenie ujawniło kłamstwa YouTubera, przez co ten może mieć jeszcze większe kłopoty. Zgodnie z tamtejszym prawem, za taki wybryk Amerykaninowi ustawowo grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

Jest to o tyle zabawne (lub smutne), że o tego typu karze nie mówiło się chwilę po zniszczeniu fauny i flory Lasu Narodowego oraz narażeniu życiu ludzi przebywających w okolicy, ale dopiero gdy Jacob okłamał służby federalne. Cóż, nawet prawo bywa czasem kontrowersyjne.

Źródło: Al Jazeera

Motyw