POLSKA GUROM. No prawie, ale i tak jesteśmy w TOP10 nacji korzystających ze Steam

2 minuty czytania
Komentarze

Nie da się ukryć, że gracze to grupa wyjątkowo łasa na różnego rodzaju oceny, statystyki, wykresy, analizy i takie tam. Okazuje się, że jedno z najnowszych tego typu opracowań na pewno przypadnie do gustu Polakom. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy w ścisłej czołówce nacji korzystających z platformy Steam!

Polacy (prawie) rządzą na Steamie!

Polacy (prawie) rządzą na Steamie!

Agencja GameDiscoverCo przeprowadziła badanie dotyczące nacji graczy, korzystających z platform Steam, PlayStation oraz Xbox. Oczywiście jeszcze przed opublikowaniem konkretnych wyników niemalże ze stu procentową pewnością mogliśmy strzelać, że w czołówce znajdą się Amerykanie, Brytyjczycy czy Brazylijczycy. W tym przypadku nie doszło do żadnych zaskoczeń, ponieważ każda z tych nacji przewijała się na początku wszystkich zestawień.

Tymczasem z perspektywy Polaków uwagę przykuł wykres użytkowników Steam. Okazał się, że nasz naród znajduje się tam na dziesiątym miejscu (2,5% całej społeczności platformy). Wyżej od nas sklasyfikowano tylko: Brytyjczyków, Francuzów, Turków, Kanadyjczyków, Niemców, Brazylijczyków, Rosjan, Chińczyków i Amerykanów. Co ciekawe plecy Polaków oglądają znacznie liczniejsze nacje takie jak Filipińczycy, Koreańczycy i Hiszpanie.

Powody do zadowolenia znalazły się także w przypadku platformy PlayStation. Tutaj Polacy wypadli poza TOP10, ponieważ zajmujemy „dopiero” 15 miejsce z wynikiem 1,9% całej społeczności. Królami Sony okazali się Amerykanie (37,2%), a Japończyków sklasyfikowano dopiero na szóstej lokacie.

Zobacz też: CS:GO się opłaca – najdroższa transakcja w historii to równowartość willi pod Warszawą

Sytuacja ma się także dobrze na platformie Xbox. W ranking 20 najczęściej występujących tam nacji znajdziemy Polaków na 14 miejscu z wynikiem 1,4%. Niemniej najbardziej powinna cieszyć nas wysoka pozycja na Steamie, która w najbliższych latach może tylko rosnąć. W końcu do zajmującej szóste miejsce Kanady tracimy jedynie 0,5%!

Źródło: GameDiscoverCo

Motyw