Nowe Call of Duty do gry nie będzie wymagać… prądu. Marka się rozwija

2 minuty czytania
Komentarze

Wojna, strzały nad głową i śmierć towarzyszy – te określenia najlepiej opisują serię Call of Duty. Co jednak powiecie na przerzucenie takich „atrakcji” do własnego salonu, ogródka czy sypialni? Już wkrótce będzie to możliwe z pomocą gry planszowej sygnowanej logo cyklu od Activision.

Call of Duty jako gra planszowa – to naprawdę powstanie

Call of Duty jako gra planszowa – to naprawdę powstanie

Pod koniec października zeszłego roku na rynku zadebiutowało Call of Duty: Modern Warfare II. Gra od Activision poradziła sobie stosunkowo dobrze, jednak bardzo możliwe, że sławę najnowszej odsłony kultowej serii przebije jej planszowa wersja. Dokładniej mówiąc, będzie to planszowa wersja całej franczyzy, a za jej stworzenie odpowiada doświadczony zespół Arcane Wonders.

Call of Duty: The Board Game swoją premierę zaliczy na Kickstarterze już latem tego roku. Oznacza to, że gracze i fani cyklu zainteresowani przeniesieniem się do jego świata za pomocą gry planszowej będą mogli wesprzeć projekt własnymi środkami.

Przygotuj się na ostateczne doświadczenia z gry w Call of Duty. Z radością ogłaszamy zbliżającą się premierę naszej planszówki, która będzie ekscytującą grą strategiczną opartą o znaną franczyzę. Intensywne walki, strategia oraz wspaniałe ilustracje poparte miniaturowymi kultowymi postaciami i broniami z serii sprawią, że ta produkcja z pewnością zadowoli każdego fana Call of Duty.

Opis produktu

Oczywiście pomysł przeniesienia tak znanej franczyzy do świata gier planszowych nie jest niczym nowym. Jednymi z najnowszych przykładów są, chociażby: Heroes 3, Assassin’s Creed oraz Batman. Nie zapominajmy również o naszych lokalnych seriach takich jak uwielbiany Wiedźmin, który swego czasu również wzbogacił się o planszówkę.

Wracając do Call of Duty: The Board Game — projekt jest na bardzo wczesnym etapie, więc niestety nie poznaliśmy jeszcze szczegółów rozgrywki, ani zawartości pudełka. Niemniej zgodnie z zapowiedziami Arcane Wonders — podobnie jak w przypadku gier wideo zabawa skupi się na intensywnych walkach oraz strategicznym podejściu do bitew.

Źródło: Arcane Wonders

Motyw