Duża gra planszowa Assassin’s Creed wkrótce trafi do sprzedaży!

1 minuta czytania
Komentarze

Wszystko wskazuje na to, że dowiedzieliśmy się, kiedy do sprzedaży trafi wyczekiwany zestaw, nawiązujący do serii Assassin’s Creed. Planszówka zatytułowana „Brotherhood of Venice” przypomni graczom postać Ezio Auditore da Firenze.

Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice już niedługo!

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice

Sama gra do hurtowej sprzedaży ma trafić w czwartym kwartale 2022 roku. Główną tematyką planszówki będzie oczywiście bractwo skrytobójców. Fabuła rozgrywki zabierze nas do renesansowych Włoch, czyli okresu, w którym działał sam Ezio Auditore da Firenze. Główny bohater trylogii pojawia się nawet na pudełku gry (postać ukryta w cieniu).

Zobacz też: Amazon kupuje MGM! Umowa warta 8,5 miliarda dolarów sfinalizowana

Planszówka ma kosztować około 140 dolarów, czyli około 600 złotych. Rozgrywka jest bardzo rozbudowana, a udział w niej może wziąć od jednego do czterech graczy. Zabawa sprowadza się do wykonywania misji oraz udziału we „wspomnieniach”. Gracze będą zmuszeni do wykonywania skrytobójstw, handlowania i przekradania się zgodnie z osią fabularną. Każda postać ma unikalne umiejętności dzięki, którym może wchodzić w dedykowane interakcje. Warto zaznaczyć, że trudność gry jest uzależniona od liczby graczy. Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice to planszówka kooperacyjna, więc twórcy zalecają rozpoczęcie rozgrywki w dwie osoby. Zestaw zawiera łącznie 5 figurek, 139 podstawek 6 sekretnych kopert, 41 płytek i ponad 400 kart specjalnych.

Co ciekawe gra była już wydana w niewielkiej liczbie egzemplarzy dzięki crowdfundingowi. Jej autorami są Thibaud de la Touanne, Fabrice Lamidey i Manuela Rozoy. Podczas targów GAMA Expo 2022 wydawca Synapses Games poinformował, że współpracuje z Triton Noir nad wypuszczeniem detalicznej wersji Assassin’s Creed: Brotherhood of Venice. Oznacza to, że gra trafi do powszechnej sprzedaży.

Źródło: Board Game Geek

    Motyw