Heroes 3 w wersji planszowej na nowym zwiastunie. Grę opracowują Polacy

2 minuty czytania
Komentarze

Heroes of Might and Magic III: The Board Game to projekt, który od dłuższego czasu promuje polskie Archon Studio. Planszówka opierająca się o niezwykle popularną grę strategiczną otrzymała właśnie swój nowy zwiastun. Na trailerze możemy zapoznać się między innymi z zasadami rozgrywki oraz bogatym wyposażeniem nadchodzącego produktu.

Heroes 3 jako planszówka? Polski projekt tuż za rogiem

Heroes 3 jako planszówka? Polski projekt tuż za rogiem

Nie da się ukryć, że popularne Heroes 3 będzie przyciągać uwagę graczy nawet 23 lata po swojej oryginalnej premierze. Udowadnia nam to między innymi Archon Studio, czyli polski producent gier planszowych. Firma z Piły właśnie udostępniła nowy zwiastun produktu, który już 15 listopada, czyli w najbliższy wtorek trafi na stronę Kickstartera, gdzie najbardziej zagorzali fanatycy klasycznej produkcji New World Computing będą mogli wesprzeć projekt.

Na trailerze możemy zapoznać się z zawartością planszówki oraz częściowym nakreśleniem zasad rozgrywki. Oczywiście Heroes of Might and Magic III: The Board Game to klasyczna gra RPG, w której rywalizować mogą aż cztery osoby. Twórcy przewidują, że jedną partię rozegramy w około 120 minut. Omawiany właśnie materiał możecie zobaczyć poniżej.

Naturalnie planszowa wersja Hereos 3 w dużym stopniu będzie nawiązywać do oryginału, który debiutował w 1999 roku. Oznacza to, że gracze do swojej dyspozycji dostaną dobrze znane frakcje, artefakty, bohaterów czy lokacje. Tymczasem w zestawie znajdziemy specjalne karty, pola bitew, kości do gry oraz figurki imitujące żołnierzy, potwory oraz smoki.

Cóż, wszystko wskazuje na to, że Heroes of Might and Magic III: The Board Game to produkt w pierwszej kolejności skierowany do największych fanów strategii oraz produkcji RPG. Największą siłą napędową polskiego produktu będzie natomiast klimat oraz liczne nawiązania do tytułowej gry sprzed ponad 23 lat.

Źródło: Archon Studio

Motyw