Polacy stworzą grę planszową o Batmanie! Portal Games ma umowę z DC

2 minuty czytania
Komentarze

Polskie wydawca gier planszowych — Portal Games zapowiedziało nadchodzące produkcje w 2022 roku. Jedną z gier, które wydadzą Polacy, będzie Batman: Everybody Lies. Produkt oczywiście stworzono we współpracy z DC Comics.

Batman stworzony przez Polaków

Batman: Everybody Lies

Portal Games ogłosiło dziś głośną współpracę z Warner Bros. Consumer Products, DC i Genuine Entertainment. Umowa podpisana przez strony sprawia, że wydawca planszówek dostał oficjalną licencję na produkowanie gier związanych z uniwersum Batmana. Polskie wydawnictwo za pośrednictwem swojej strony internetowej napisało:

Wszystkie gry z serii Batman zawierać będą nowe wersje systemu wykorzystanego w narracyjnej, kooperacyjnej i wielokrotnie nagradzanej grze Detektyw, wydanej przez Portal Games, zapewniając rozgrywkę dla 2 do 4 graczy, którzy połączą siły z Mrocznym Rycerzem i przeżyją historie rodem z Batmana. „W wielu innych grach walczysz jak Batman, a teraz będziesz musiał myśleć jak Batman” – mówi Ignacy Trzewiczek, prezes i główny projektant serii. „Każdy fan wyobrażał sobie, jak by to było przemierzać ulice Gotham City i rozwiązywać sprawy u boku najlepszego detektywa na świecie, dlatego praca z WBCP i DC nad naszą własną linią spraw Detektywa w tym kultowym uniwersum była spełnieniem marzeń całego zespołu”.

Pierwszą grą z serii będzie wspomniany już wyżej Batman: Everybody Lies. W rozgrywce gracze będą musieli skupić się na zbieraniu dowodów oraz łączeniu faktów, aby w rezultacie rozwiązać zagadkę. Gra daje nam możliwość wyboru bohatera, w którego się wcielimy. Mowa tu o Warrenie Spacey, Catwoman, Vicki Vale lub Harveym Bullocku. Celem gry jest udaremnienie planów złoczyńców panoszących się w Gotham City.

Zobacz też: Twórcy zdradzili, jak w oryginale miała kończyć się seria Assassin’s Creed

Premiera planszówki odbędzie się wiosną 2022 roku. Czwartego marca ruszy natomiast przedsprzedaż produktu, który zapowiedziano już także na platformie YouTube. Portal Games ogłosiło także produkcję przyszłych gier planszowych związanych ze światem Człowieka Nietoperza.

Źródło: Portal Games

Motyw