Harry potter filmy J K rowling kontrowersje
LINKI AFILIACYJNE

Serial Harry Potter jeszcze nie powstał, a ludzie już go nienawidzą. Skąd to się bierze?

2 minuty czytania
Komentarze

Warner Bros. Discovery oficjalnie poinformowało, że rozpoczyna prace nad serialem Harry Potter. Co ciekawe bardzo duża grupa internautów jest zdruzgotana tą wiadomością i już teraz bojkotuje całą produkcję. Czego obawiają się tacy widzowie?

Serial Harry Potter mierzy się z krytyką jeszcze przed premierą

Serial Harry Potter mierzy się z krytyką jeszcze przed premierą
Fot. Warner Bros. Discovery

Transformacja HBO Max w Max przyniosła nam oficjalną wiadomość o nowym serialu umieszczonym w uniwersum Harry’ego Pottera. Co ciekawe o nadchodzącej produkcji nie wiemy jeszcze nic – Warner Bros. Discovery w dosyć oszczędny sposób poinformowała nas, że taki tytuł „powstaje”, jednak nie dokopiemy się do żadnych szczegółów. Oczywiście w przestrzeni internetowej krąży wiele plotek, a te najbardziej prawdopodobne mówią, że w tworzenie serialu zostanie zaangażowana J.K. Rowling, a każdy sezon będzie skupiony na jednej książce z kultowej serii.

Zobacz też: Ile kosztuje HBO Max w Polsce?

Okazuje się, że takie szczątkowe informacje wystarczyły, aby ogromne grono internautów rozpoczęło bojkotowanie produkcji Warner Bros. Discovery. Podobnie jak w przypadku Hogwarts Legacy część z nich to przedstawiciele środowisk, które czują się urażone przez J.K. Rowling. W związku z tym krytykują niemalże każdy ruch powiązany z jej twórczością.

W dalszej kolejności znajdziemy głosy fanów serii filmowej, którzy najzwyczajniej w świecie obawiają się, że „nowe” podejście do tematu zniszczy ich ukochaną franczyzę.

Cóż, do premiery serialu jeszcze długa droga, jednak reakcje internatów sugerują nam, że przez ten okres na pewno nie będziemy się nudzić. Z kolei jeśli już teraz chcielibyście poczuć się jak Harry Potter, warto rzucić okiem na genialną grę Hogwarts Legacy.

Źródło: Twitter

Motyw