LINKI AFILIACYJNE

Nowy Wiedźmin otrzyma tryb kooperacji. Projekt Sirius coraz mniej tajemniczy

2 minuty czytania
Komentarze

CD Projekt RED w pocie czoła pracuje nad nowymi produkcjami związanymi z franczyzą Wiedźmin. Okazuje się, że jedna z nich wykorzysta tryb kooperacji. Dokładniej mówiąc, chodzi tu o Projekt Sirius, czyli tajemniczą grę, tworzoną z myślą o „szerokim gronie odbiorców i fanach serialu od Netflixa”.

W nowego Wiedźmina zagrasz razem z innymi – Projekt Sirius staje się jeszcze ciekawszy

W nowego Wiedźmina zagrasz razem z kolegą – Projekt Sirius staje się jeszcze ciekawszy

CD Projekt RED pod koniec zeszłego roku zalało nas falą nowinek dotyczących franczyzy Wiedźmin. W trakcie zaledwie kilku tygodni dowiedzieliśmy się, że polskie studio pracuje nad nową trylogią gier RPG (Projekt Polaris), remakiem pierwszej odsłony serii (Projekt Canis Majoris) oraz spin-offem, który ma zainteresować fanów serialu Wiedźmin od Netflixa (Projekt Sirius). Ostatnią z produkcji zajmuje się zewnętrzne studio The Molasses Flood, jednak pieczę nad całym procesem produkcyjnym sprawuje polski deweloper.

Mogę zdecydowanie powiedzieć, że Projekt Sirius nie będzie grą mobilną. Chcemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców, do których nie docieraliśmy dzięki naszym grom o Wiedźminie. Wyobraźcie sobie widzów, którzy być może oglądali serial, ale na przykład nie lubią grać w mroczne i hardkorowe gry RPG.

Michał Nowakowski o Projekcie Sirius

Naturalnie ogłoszenia CD Projekt RED wywołały ogromne trzęsienie ziemi, jednak w kolejnych tygodniach na próżno było szukać jakichkolwiek informacji dotyczących trzech projektów. Ciszę przerwało ogłoszenie polskiego studia, które na swojej oficjalnej stronie internetowej wystawiło kilka ogłoszeń o pracę. Co ciekawe z ich treści możemy wywnioskować, że Projekt Sirius będzie opierać się na rozgrywce wieloosobowej oraz… kooperacji!

Zobacz też: Co oglądać na Netflix, czyli zestawienie nowości, które warto obejrzeć

Na taki trop kieruje nas przede wszystkim ogłoszenie CD Projekt RED na stanowisko „Senior Multiplayer Designer”. Wśród umiejętności, którymi powinien posługiwać się kandydat znajdziemy między innymi pracę przy tytułach PvE i Co-Op. Dodatkowo z pozostałych fragmentów możemy dowiedzieć się, że Projekt Sirius ma zostać wyposażony w szeroki arsenał broni, nieliniową fabułę oraz filmowe doświadczenia audiowizualne. W tym miejscu należy jednak zaznaczyć, że są to jedynie informacje pochodzące z ogłoszenia o pracę, więc nie należy traktować ich jako oficjalnych.

Tymczasem, jeśli jesteście fanami franczyzy Wiedźmin, na pewno zainteresują Was oferty polskich sklepów na wciąż najnowszą odsłonę kultowej serii, czyli Dziki Gon. Pod poniższym linkiem znajdziecie porównywarkę cen poszczególnych ofert na jedną z najlepszych gier ubiegłej dekady.

Źródło: Reddit

Motyw