Black Adam podbija box office mimo słabych ocen od krytyków

2 minuty czytania
Komentarze

Nie da się ukryć, że ubiegły tydzień nie zaowocował w wiele głośnych premier kinowych. Ostatecznie zdecydowanie największą z nich był film Black Adam, który zgodnie z przypuszczeniami bez żadnych problemów zdominował rywali i wyszedł na prowadzenie w weekendowym zestawieniu zarobków box office. I to pomimo słabych recenzji.

Black Adam dominuje przeciętną konkurencję

Black Adam Dwayne Johnson film 2022

W kinach weekend minął bez większych sensacji. Tak jak mogliśmy się spodziewać długie tygodnie temu, swoich przeciwników zdominował Black Adam. Film od DC to adaptacja popularnej serii komiksów, opowiadającej o tytułowym superzłoczyńcy. Akcyjniak w swoim otwarciu zarobił 67 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych. Do tego wyniku należy dorzucić jeszcze zarobki z pozostałych rynków, które wynoszą 73 miliony. Łącznie produkcja DC na pięć dni od premiery zainkasowała dokładnie 140 milionów dolarów.

Jak wypada konkurencja? Cóż, dosyć przeciętnie. Drugie miejsce w weekendowym zestawieniu w amerykańskich kinach zdobył Bilet do raju, zarabiając premierowe 16 milionów dolarów. Trzecia lokata przypada horrorowi Uśmiechnij się z wynikiem 8,3 miliona dolarów. Pozycje numer cztery i pięć okupują natomiast Halloween. Finał (8 milionów dolarów) oraz Wielki zielony krokodyl domowy (4,2 miliona dolarów). Ciężko ukryć, że Black Adam wyraźnie odskoczył rywalom na każdym polu, a zdecydowanie na tym finansowym.

Przypomnijmy, że w akcyjniaku od DC na wielkim ekranie możemy zobaczyć Dwayne’a „The Rocka” Johnsona, który wciela się w tytułowego Black Adama. Dodatkowo w obsadzie filmu znajdziemy takie nazwiska jak Aldis Hodge, Pierce Brosnan, Sarah Shahi, Noah Centineo czy Quintessa Swindell. Misję wyreżyserowania nowej produkcji podjął się natomiast Jaume Collet-Serra. Cały film oceniany jest dość słabo przez zawodowych krytyków (także i w naszej recenzji) – na Rotten Tomatoes ma zaledwie 39%… zaś sama widownia ocenia go na 90%. Różnica jest ogromna.

Prawie 5000 lat po otrzymaniu olbrzymich mocy starożytnych bogów – i prawie równoczesnym uwięzieniu – Black Adam (Johnson) zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość

Opis filmu

Źródło: Box Office Mojo

Motyw