ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HBO GO Joker

Joaquin Phoenix zarobi krocie na roli Jokera w nadchodzącym sequelu

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Gaże aktorów to temat, który grzeje społeczność filmową od zarania dziejów. Właśnie dowiedzieliśmy się jaką sumę zarobi Joaquin Phoenix za swoje wystąpienie w zatytułowanej roboczo produkcji Joker: Folie à Deux. Nie trzeba chyba wspominać, że zdobywca Oscara ponownie wcieli się w kultowego już złoczyńcę.

Joaquin Phoenix wkrótce znacząco wzmocni swój portfel

Joaquin Phoenix wkrótce znacząco wzmocni swój portfel

Temat powstania drugiej części hitowego Jokera z 2019 roku trapi wielu fanów tej produkcji. Z jednej strony świetnie będzie ponownie zobaczyć Joaquina Phoenixa w tytułowej roli, jednak czy historia przedstawiona w pierwszym filmie wymaga jakiegokolwiek dopowiedzenia? O tym czy obawy faktycznie mają swoje uzasadnienie, dowiemy się jednak dopiero w dniu premiery filmu.

Aktualnie „dwójka” znajduje się w fazie przedprodukcyjnej, a branżowi dziennikarze donoszą nam między innymi o angażach w obsadzie aktorskiej. Oczywiście nowa część Jokera nie mogłaby powstać bez Joaquina Phoenixa, który wciela się w tytułowego złoczyńcę. Jak się okazuje, 47-latek za swój ponowny występ w tej roli zgarnie ogromną gażę.

Zgodnie z doniesieniami portalu Variety Joaquin Phoenix za swoje drugie wcielenie się w Jokera zarobi 20 milionów dolarów! W przeliczeniu na naszą walutę daje to jakieś 92 miliony złotych. Dla porównania podczas kręcenia pierwszego filmu przyszły zdobywca Oscara zainkasował „zaledwie” 4,5 miliona dolarów (około 20,7 milina złotych).

Ponad czterokrotne zwiększenie gaży nie wzięło się znikąd. Joaquin Phoenix swoją postawią na planie Jokera, zaskarbił sobie sympatię i uznanie niemalże wszystkich widzów, którzy zdecydowali się na seans. Oczywiście przyniosło to korzyści także producentom, którzy na pierwszym filmie dedykowanym Arthurowi Fleckowi zarobili ponad miliard dolarów.

Na sam koniec warto zaznaczyć, że Joker 2 ma nosić podtytuł Folie à Deux. Co ciekawe twórcy chcą utrzymać nadchodzącą produkcję w formie musicalu! Dodatkowo dużo mówi się o tym, że w filmie pojawi się postać Harley Quinn, w którą ma wcielić się Lady Gaga. Niestety na ten moment nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących ewentualnej daty premiery drugiego Jokera.

Źródło: Variety

Sprawdź najnowsze wpisy