ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
joker batman

Joker 2 tuż za rogiem — reżyser zdradza podtytuł filmu

Autor: Borys Francuz Kategoria: Filmy

Joker to jeden z największych hitów ostatnich lat. Film z 2019 roku miał opowiedzieć nam historię przemiany Arthura Flecka w tytułowego antagonistę, który jest głównym przeciwnikiem Batmana. W dniu premiery okazało się jednak, że produkcja jest znacznie głębsza i poważniejsza niż przeciętne filmy o superbohaterach. Co ciekawe już wkrótce ma zadebiutować sequel Jokera!

Todd Phillips zdradza nam nieco szczegółów o Jokerze 2

Todd Phillips zdradza nam nieco szczegółów o Jokerze

Nagrodzony dwoma Oscarami film przebojem wdarł się na salony — o tym wiemy wszyscy. Nawet osoby niezainteresowany uniwersum Batmana oraz kinem superbohaterskim mogły znaleźć w Jokerze wiele motywów oraz wątków, które poruszają poważne tematy. W ostateczności produkcji z 2019 roku zdecydowanie jest bliżej do pełnoprawnego dramatu aniżeli kolejnej papki opowiadającej o superbohaterach oraz ich wrogach.

W związku z ogromną popularnością oraz uznaniem, z którym spotkał się Joker, fani z całego świata zaczęli wyczekiwać na kontynuację historii tytułowego antybohatera. Jak się dziś okazało reżyser oraz scenarzysta filmu z 2019 roku — Todd Phillips udostępnił na swoim Instagramie post, w którym możemy zobaczyć scenariusz do sequelu oraz Joaquin Phoenix, czytającego ową lekturę.

Udostępnienie obu zdjęć jest niemalże jednoznaczne z oficjalną zapowiedzią powstania drugiej części filmu Joker oraz tego, że będą za nią odpowiadać ci sami twórcy. Na okładce scenariusza możemy przeczytać, że za jego napisaniem stoi Todd Phillips oraz Scott Silver, czyli ten sam duet, który stworzył produkcję z 2019 roku. Jak łatwo się domyślić w tytułowego antybohatera ponownie wcieli się Joaquin Phoenix.

Jednakże największe zainteresowanie wśród fanów pierwszego filmu wzbudził podtytuł sequelu. Folie à deux to termin medyczny, który określa się mianem obłędu udzielonego. W tym stanie osoby będące blisko związane z chorym podchodzą bezkrytycznie do jego paranoicznych myśli. W sieci zaczęło pojawiać się dużo teorii odnośnie ciekawego podtytułu. Większość z nich sugeruje, że w sequelu pojawi się postać, która będzie wtórować Jokerowi, w głównej mierze mówi się tu o samej Harley Quinn. Nie brakuje również głosów, które są przekonane, że podtytuł odnosi się do postaci Batmana.

Źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy