ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Activision wraca na Steama – o czym świadczy ten ruch?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Rozrywka

Pod koniec maja informowaliśmy Was o tym, że Activision, a co za tym idzie cykl Call of Duty może wrócić na stare śmieci. Mowa tu oczywiście o platformie dystrybucji. Od kilku lat gry z kultowej serii mogliśmy ogrywać za pomocą serwisu Battle.net, ale wraz z premierą najnowszej odsłony cyklu przyszła pora na powrót do klasycznego Steama. Jak się okazuje wraca tam całe Activision!

Activision na Steamie – dobrze czy źle?

Activision na Steamie – dobrze czy źle?

Najnowszy projekt, który zostanie wydany przez Activision, czyli Call of Duty: Modern Warfare II ma być grą przełomową dla całej serii. Ostatnie lata zdecydowanie nie należą do najlepszych dla twórców tego kultowego cyklu. Produkcje takie jak Warzone czy Vanguard wyraźnie zawiodły oczekiwania fanów, więc kalifornijska firma nie może pozwolić sobie na kolejne potknięcie. W związku z tym nic dziwnego, że twórcy starają się, aby sequel gry sprzed trzech lat był dopieszczony w każdym calu.

W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się między innymi, że w tej odsłonie serii Activision ponownie postawi na wciągającą kampanię dla jednego gracza. Pierwsze zwiastuny oraz fakt, że o sile fabuły będzie stanowić jednostka Task Force 141 powodują, że Modern Warfare II wzbudza spore zainteresowanie. Warto zaznaczyć, że premiera gry odbędzie się już 28 października.

O tym, żeby nowa produkcja nie była wtopą, należy zadbać także pod względem wydawniczym. Już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Modern Warfare II będzie dystrybuowane za pośrednictwem platformy Steam. Teraz okazuje się, że na największy na świecie serwis dystrybucji powraca całe Activision. Wydawca dostał już nawet dedykowaną podstronę, na której znajdziemy wszystkie jego gry dostępne na Steam.

Karta Activision na Steamie

Poza franczyzą Call of Duty na stronie wydawcy znajdziemy takie serie jak Crash Bandicoot, Spyro, Vampire czy Prototype. Co taki zabieg oznacza dla graczy? Przede wszystkim to, że otworzyła się szansa na przeniesienie gier od Blizzard Entertainment (Diablo, World of Warcraft czy Overwatch) właśnie na platformę Steam. Szansa wzrośnie, gdy pod uwagę weźmiemy plotki dotyczące wykupu przedsiębiorstwa przez Microsoft.

Sprawdź najnowsze wpisy