ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Cykl Call of Duty powróci na stare śmieci? Modern Warfare II może trafić na poprzednią platformę dystrybucyjną

Autor: Borys Francuz Kategoria: Gry

Activision Blizzard znacznie podgrzało emocje związane z Call of Duty: Modern Warfare II na początku tygodnia. Twórcy ogłosili, że gra pojawi się na ryku już w październiku tego roku. Ponadto poznaliśmy bohaterów, którymi przyjdzie nam w niej zagrać. Teraz do sieci wyciekły kolejne szczegóły dotyczące nadchodzącej premiery.

Call of Duty: Modern Warfare II zadebiutuje na starych śmieciach?

Call of Duty: Modern Warfare II zadebiutuje na starych śmieciach?

Wielkie „odkrycie kart” przez Activision Blizzard przed kilkoma dniami wiązało się z wieloma wydarzeniami. Poza ujawnieniem daty premiery, która przypada na 28 października tego roku, dowiedzieliśmy się również, że w skład jednostki Task Force 141 wejdą znani nam bohaterowie (Kapitan John Price, John „Soap” MacTavish, Kyle „Gaz” Garrick, Simon „Ghost” Riley oraz Alejandro Vargas). Do tego zestawu informacji doszło także kilka grafik, które promują grę.

To właśnie powyższe plakaty sprawiły, że o Call of Duty: Modern Warfare II zaczęto rozmawiać także w kwestiach dystrybucyjnych. Dokładniej mówiąc, chodzi tu o platformę, na której będziemy mogli zakupić oraz uruchomić najnowszą strzelankę. Użytkownicy portalu Reddit zauważyli, że grafika promująca Modern Warfare II pojawiła się na platformie Steam. Jest to o tyle ciekawe, że Activision Blizzard zrezygnowało z usług Valve na rzecz własnego serwisu — Battle.net.

Ostatnią grą z serii Call of Duty, która pojawiła się na Steamie jest WWII z 2017 roku. Kolejne odsłony cyklu były już dostępne tylko na platformie dystrybucyjnej stworzonej przez Blizzarda. Grafika, którą możecie zobaczyć poniżej została już usunięta przez Valve.

Niemniej internauci zdążyli zapisać dowody na to, że najnowsze Call of Duty najprawdopodobniej wróci na platformę Steam. Bardzo możliwe, że jest to związane z ostatnimi problemami serii. Strzelanki od Activision Blizzard spotykają się z coraz gorszymi recenzjami, więc deweloper stara się jak może, żeby nadchodzące Modern Warfare II wypadło jak najlepiej. Udostępnienie gry na największej platformie dystrybucyjnej gier może sprawić, że usłyszy o niej znacznie większe grono odbiorców.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najnowsze wpisy